Recept Závitek z vepřového karé

Závitek z vepřového karé. Inspirace na zítřejší oběd nebo večeři.

SUROVINY

Budeme potřebovat:

2 plátky vepřového karé /kotleta bez kosti/

2 lžíce dijonské hořčice

kousek čerstvé kapie

1 ks kyselá okurka

200 g anglické slaniny

150 g mleté vepřové plece

panák 12% smetany na vaření

1 stroužek česneku

1 lžička majoránky a oregana

1 ks cibule

2 lžíce sádla

plátek másla

1 lžička solamylu

300 ml vývaru nebo vody na podlití

sůl, pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Plátky vhodné na závitky naklepeme v mikrotenovém sáčku natenko, ale opatrně, abychom neutvořili otvor v mase.
  2. Mletou plec osolíme, opepříme, přidáme drcenou majoránku a oregano, a vymícháme společně se smetanou. Necháme cca 2 hodiny v chladu.
  3. Naklepané plátky z obou stran osolíme, opepříme a zjedné strany potřeme dijonskou hořčicí. Poklademe plátky anglické slaniny. Tu, co nám zbyde, nakrájíme na kostičky. Rovněž tak kapii a okurku. toto vše přidáme do uležeého mletého maso a promícháme.
  4. Rozložíme na anglickou slaninu a utvoříme závitky. Sepneme sponou nebo zavážeme motouzem, případn si vypomůžeme párátky. Na rozpáleném sádle zprudka závitky ze všech stran orestujeme. dložíme na talíř a ve výpeku osmahneme dohněda na kostičky nakrájenou cibuli. Vrátíme zpět závitky, podlejeme vývarem nebo vodou do 2/3 masa a pod pokličkou /nebo v tlakovém hrnci/ dusíme doměkka.
  5. Během dušení podle potřeby doléváme vodu nebo vývar. Měkké závitky vyjmeme, zbavíme párátek, spon apod. Do šťávy přidáme solymyl rozmíchaný v trošce vody a chvilu necháme provařit. Pak přes jemné sítko přecedíme, necháme znovu zevřít a přidám kousek másla. Přidáme závitky a prohřejeme.

Autor: Naďa I. (Rebeka)