Recept Zahradnické kulky s bramborovou kaší

Zahradnické kulky s bramborovou kaší. Autor: Jamajka

SUROVINY

Budeme potřebovat:

500 g mleté ​​vepřové maso

1 ks cibule

1 ks vejce

2 stroužky česneku

mražená zelenina

1 lžíce dětské krupice (zarovnaná lžíce)

sůl

pepř

majoránka

olivový olej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z mletého masa, na oleji osmažené cibulky, česneku, vejce, soli a pepře spolu s majoránkou si vytvarujeme menší kulky. Na oleji si orestujeme mraženou zeleninu (v létě mám, co zahrádka dá, v zimě koupím mraženou zeleninu dle výběru v obchodě, např. mražená do polévky, brokolice, hrášek, kukuřici – prostě aby byla zeleninka barevná, lahodící oku, i chuti). Po nějakých 10 minutách vložím do toho vytvarované kulky. Šťávy by mělo být tolik, aby kulky v ní plavaly. Vařím, občas promíchám, aby nepřipálilo, ztišit plyn, jen tolik, aby mírně vřele. V případě potřeby ještě dolijeme vodu.
  2. Po 20 minutách přidám ve vodě rozmíchanou dětskou krupici (ta to zahustí na omáčku). Chvilku (3 min.) Míchám a odstavím.
  3. Nakonec přidám trochu petrželové nati. Podávám s bramborovým pyré.


    * Poznámočka: pro ty, kteří nemají rádi mleté ​​maso – občas pro změnu připravím toto jídlo z vepřového masa (nemletého). Nakrájíme na plátky, mírně naklepeme, osolíme, opepříme, obalíme v hladké mouce, nakrátko opečem nebo vložím do šťávy. Dále postupuji stejně jako s kulkami. Když budu mít foto, přidám. Dobrou chuť!