Recept Větrníkový dort jako z cukrárny

Jednoduché, rychlé a chutné. Určitě vyzkoušejte. Pokud se bojíte, že odpalované těsto nezvládnete upéct, garantuji vám, že tenhle dort se vám na 100% podaří. Autor: Karambola

SUROVINY

Těsto:

150 g hladká mouka

100 ml voda

100 ml mléko

80 g máslo

4 ks vejce

1 lžička prášek do pečiva

1/2 lžičky sůl

Krém:

500 ml mléko

150 g krystalový cukr

100 g hladká mouka

2 ks vejce

170 g máslo

2 bal. vanilkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do hrnce nalijeme vodu, mléko, přidáme máslo a dáme vařit na oheň. Když se máslo roztálo a hmota začala vřít, přisypeme hladkou mouku smíchanou se solí a práškem do pečiva. Za stálého míchání vaříme asi 4 minuty (hmota se začne oddělovat od stěn a ode dna hrnce). Odstavíme a necháme mírně vychladnout.
  2. Postupně přidáme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vyšleháme. Dostaneme těsto, které rozdělíme na polovinu.
  3. Připravíme si kulatou formu na pečení o průměru 24 cm, dno vyložíme papírem a naneseme polovinu těsta. Pěkně uhladíme (nanášíme v tenké vrstvě) a dáme péct.
Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 1

4. Pečeme na 200 stupňů 20 minut. Totéž zopakujeme i s druhou polovinou těsta. Upečená těsta necháme vychladnout na mřížce.

Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 2

5. V mléce rozmícháme cukr, hladkou mouku a vajíčka. Dáme vařit na oheň. Uvaříme hustou kaši, kterou necháme vychladnout při pokojové teplotě. Máslo vyšleháme spolu s vanilkovým cukrem do pěny, postupně po lžících přidáme vychladlou kaši.

6. Jedno těsto vložíme zpět do formy, dáme krém, položíme druhé těsto a jemně zatlačíme. Odložíme do lednice ztuhnout. Před podáváním posypeme vrch moučkovým cukrem.

Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 3
Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 4
Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 5