Recept Vepřové ragú s karamelizovaným jablkem

Jablíčka jsou nyní asi v každé zahradě, tak šup sklidit je a připravit něco chutného k obědu. Ano, k obědu. Jablka víte použít kromě koláče i do hlavního jídla. Já jsem je skaramelizovala a podávala jsem je k vepřovému ragú. Spojení slané a sladké chuti bylo zajímavé a mně to chutnalo velmi. Autor: Naďa I. (Rebeka)

SUROVINY

Na ragú:

200 g vepřové plece

200 g vepřové krkovičky

2 lžičky soli

2 lžičky čerstvě drceného pepře

3 lžíce hladké mouky

2 lžíce sádla

1 ks cibuli

4 stroužky česneku

50 g šabatecké nebo jiné voňavé slaniny

1 ks mrkev

100 ml suchého bílého vína

200 ml 100% jablečné šťávy

200 ml zeleninového vývaru

4 větvičky rozmarýnu

4 ks bobkové listy

1 lžíce másla na zjemnění

Na karamelizovaná jablka:

2 lžíce krupicového cukru

2 ks pevná navinulá jablka

50 ml jablečné šťávy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Maso pokrájíme na kostky velikosti sousta. Dáme do misky, osolíme, opepříme a přidáme mouku. Řádně všechno promícháme. V hrnci si rozpálíme sádlo a maso restujeme za stálého míchámí ze všech stran dorůžova 10 minut.
  2. Maso vyjmeme a do výpeku dáme na kostičky pokrájenou slaninu a vyškvaříme. Přidáme na drobné kostičky nakrájenou cibuli, na plátky pokrájený česnek a necháme zesklovatět.
  3. Pak přidáme na kousky pokrájenou mrkev 5 minut restujeme. Přidáme rozmarýn (svážeme ho nití, abychom nemuseli lovit jehličky), bobkový list a zalejeme vínem. Necháme odpařit. Pak řidáme jablečnou šťávu, vložíme do hrnce maso a přidáme tolik vývaru, aby bylo maso zcela ponořene. Pod pokličkou dusíme doměkka asi hodinu. Úplně na závět přidáme máslo.
  4. Do silnostěnné pánve dáme cukr, který necháme rozpustit. Poté přidáme na měsíčky pokrájená jablka, která zbavíme jadřinců. Kdo chce, zbaví jablka i slupky. Opékáme cca 5 minut ze všech stran. Zastříkneme jablečnou šťávou, necháme odpařit a jablka zesklovatět. Podáváme s rýží nebo opečenými brambory.

Můj blog: Vaření s Tomem