Recept Rozpečený vepřový bůček s dušenou kari mrkvičkou

Jedna stará, dobrá, česká klasika. Leč pravda, u nás vypadá vždycky všechno trošku jinak než je zvykem, takže i to vepřové maso v mrkvi chytlo “můj punc”… :D :D :D Na první pohled to vypadá jako plátek ryby, ale opak je pravdou. Je to pořádný kus masa, vepřový bůček. Pokud pořádně zaostřete svůj zrak, tak uvidíte :) Autor: Danka

SUROVINY

vepřový bok bez kosti

sůl, pepř

staročeské koření

drcený kmín

sušený česnek

sladká paprika

olej

máslo

mrkev

cibule

kr. cukr

voda

kari koření

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vepřový bok bez kosti nakrájíme na cca 3cm silné plátky, rozložíme pěkně vedle sebe řezem na prkénko, osolíme a okořeníme oblíbeným kořením (já dala trochu staročeského, trochu drceného kmínu, sušený česnek a špetku mleté sladké papriky pro barvu), potřeme olejem a pomačkáme důkladně tenderizérem.
  2. Pak maso otočíme a postup opakujeme. Nakořeněné maso uložíme přes noc do lednice. Hodinku před pečením vyndáme z lednice, aby se stihlo “rozdýchat”, podlijeme vodou, zakryjeme neprodyšně alobalem a pečeme zvolna necelé dvě hodinky (peču dlouho, aby byl bůček ve finále naprosto měkký, téměř se dá mazat na chleba, jak říká můj mužský a tak to milujeme).
  3. Když je masíčko měkké, odstraníme alobal a dopékáme do barvy. V případě potřeby ještě podlijeme a výpekem maso přelijeme.
  4. Kari mrkvička: Na másle necháme zpěnit nadrobno nakrájenou cibuli, poté vsypeme na kolečka nakrájenou mrkev, zasypeme několika lžícemi krystalu a zarestujeme. Poté zalijeme vodou, osolíme, přidáme trošku drceného kmínu a kari koření a necháme pod pokličkou téměř změknout.
  5. Pak pokličku odstraníme, necháme tekutinu částečně zredukovat, zahustíme hotovou jíškou a necháme 2 minutky povařit.
  6. Dle potřeby dochutíme solí a mletým černým pepřem.