Recept Pomalu pečená {naložená} krkovička s citrusovo-pepřovou solí

Vynikající měkké masíčko, které pomalu pečete. Nejdříve si ho den předem naložíte a na další den pečete. Vynikající pochoutka nejen pro chlapy, ale i pro nás ženy. Pokud máte rádi takto pečenou krkovičku, zkuste se inspirovat mým receptem a připravte si ji s citrusovo pepřovou solí. K tomu už jen kousek čerstvého křupavého domácího chleba. Autor: Dulinka

SUROVINY

1.5 kg krkovice

200 ml vody

větvička rozmarýnu

2 ks bobkové listy

1 PL dijonské hořčice

dle chuti sůl

Nálev:

7 g soli

30 g cukru

500 ml vody

2 ks bobkové listy

větvička rozmarýnu

4 stroužky česneku

8 g pepře

Citrusovo-pepřová sůl:

10 g soli

10 g pepře

1 lžička nastrouhané pomerančové a citronové kůry

1 PL oleje

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. 1. den:
    Jako první si připravíme nálev a pracujeme tedy s ingrediencemi na nálev. Do vody přidáme cukr a sůl. Přivedeme k varu. Vaříme a mícháme dokud se cukr a sůl zcela nerozpustí. Odstavíme z ohně a přidáme zbývající ingredience.  Nálev nám musí zcela vychladnout. Abychom si horkou vodou maso nepředvařili. Zatím, co nám chladne nálev, tak připravíme maso.
  2. Maso několikrát propíchneme kovovou jehlou. Stačí takové to udělátko na špízy nebo si poraďte i jinak. Důkladně vmasírujeme sůl a stáhneme kuchyňským provázkem do úhledného válečku. Maso vložíme do pekáčku a přilijeme vychladlým lákem. Uložíme do lednice na 24 hodin, když si poleží nějakou tu hoďku déle, tak mu to neuškodí.
  3. 2. den:
    Vyndejte krkovici z nálevu a důkladně ji ze všech stran osušte. Troubu předehřejte na 180 °C. Smícháme si sůl, pepř a citrusové kůry. Směs rozdělíme na 2 poloviny a do jedné přidáme olej.
Příprava receptu Pomalu pečená {naložená} krkovička s citrusovo-pepřovou solí, krok 1

4. Směsí s olejem důkladně pomazlíme celou krkovičku. Do pekáče nalijeme 200ml vody, položíme krkovici a přidáme rozmarýn a bobkový list.

Příprava receptu Pomalu pečená {naložená} krkovička s citrusovo-pepřovou solí, krok 2

5. Pečení: Krkovici pečeme na 180°C 45 minut. Teplotu snížíme na 160 °C, pekáč přiklopíme a necháme krkovičku saunovat 3 – 4 hodiny. Nakonec pekáč odklopíme, dijonskou hořčici smícháme se zbytkem ochucené soli a potřeme opět celou krkovičku. Krkovičku pečeme ještě 20 – 30 minut na 200 – 220°C, aby chytla pěknou barvu.

Příprava receptu Pomalu pečená {naložená} krkovička s citrusovo-pepřovou solí, krok 3

6. Tak co vy? Pochutnali jste si? My velmi. Tato příprava krkovičky je vhodná i na mnohem větší množství a skvěle se hodí pro případnou oslavu s rodinou či kamarády. Krkovička se může podávat, jak teplá, tak i za studena.