Ani se nepamatuji, kdy jsem jedla naposledy tak skvěle připravené hovězí maso. Je pravdou, že hovězí maso se v mém jídelníčku (kromě hovězího vývaru) nevyskytuje často. Toto je však tak chutně připravené maso, že jsem ho určitě nedělala naposled. Trochu jsem měla obavy z přílohy k masu – těstoviny se strouhaným sýrem a čerstvými bylinkami. Je to přesně to, co toto maso vyžaduje. Rozhodně nezaměňujte přílohu za rýži nebo brambory. A rozhodně nevynechejte ani ten strouhaný sýr. Dokonalá chuť, která zajisté polechtá vaše chuťové pohárky. Autor: Adkas

SUROVINY

Maso:

800 – 1000 g kvalitní hovězí maso

1 ks cibule

5 PL olej

20 g hladká mouka

4 stroužky česnek

20 g rajčatový protlak

100 g čerstvé žampiony

30 g máslo

1-2 PL med

100 ml červené víno

250 ml vývar

podle chuti sůl a pepř

Příloha:

těstoviny

strouhaný sýr

čerstvé bylinky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Maso nakrájíme na silnější plátky. Jemně obalíme v mouce a na rozpáleném oleji zprudka opečeme z obou stran. Odložíme stranou. Ve výpeku opečeme cibuli nakrájenou na měsíčky, po chvíli přidáme i česnek nakrájený na plátky. Orestujeme, dáváme pozor, protože se česnek rychle připálí a pak je hořký.
Příprava receptu Milánské hovězí řízky - FOTOPOSTUP, krok 1
Příprava receptu Milánské hovězí řízky - FOTOPOSTUP, krok 2
Příprava receptu Milánské hovězí řízky - FOTOPOSTUP, krok 3
Příprava receptu Milánské hovězí řízky - FOTOPOSTUP, krok 4

2. Vrátíme maso zpět do pánve. Pokud nemáte hlubokou pánev s pokrývkou, přeložíme orestovanou cibuli s česnekem do kastrůlku, přidáme orestované plátky masa, rajčatový protlak, pokrájené houby a ochutíme solí a černým pepřem.

Příprava receptu Milánské hovězí řízky - FOTOPOSTUP, krok 5

3. Podlijeme asi polovinou vývaru a přikryté dusíme na malém ohni minimálně 1,5 hodiny. Během dušení poléváme malým množstvím vývaru. Pak maso odkryjeme a podlijeme vínem a vaříme odkryté asi půl hodinu.

4. Alkohol se odpaří a šťáva se zredukuje. Pak maso vyjmeme a ponornými mixérem šťávu rozmixujeme. Já jsem ještě po rozmixování i procedila přes síto. Omáčka byla dokonalá, bez jediné hrudky. Maso vrátíme do omáčky, přidáme med, máslo a necháme chvíli vařit.

Příprava receptu Milánské hovězí řízky - FOTOPOSTUP, krok 6
Příprava receptu Milánské hovězí řízky - FOTOPOSTUP, krok 7

5. Odstavíme z tepla a podáváme s těstovinami, kterou bohatě posypeme strouhaným sýrem a čerstvými bylinkami.

Příprava receptu Milánské hovězí řízky - FOTOPOSTUP, krok 8

Můj blog: Adkas-tastyfood