Recept Kuřecí stehýnka v pytlíčku

Slavnostní hlavní chod. Kuřecí stehno zabalené v listovém těstě a uvnitř překvapení ve formě nádivky. Nádivka z hub a brambor.

SUROVINY

Budeme potřebovat:

500 g listové těsto

6 ks kuřecí stehna

300 g houby (čerstvé nebo mražené)

700 g brambory

150 g cibule

50 ml mléko

30 g máslo

sůl

pepř

olej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Brambory očistíme a nakrájíme na kostičky. Uvaříme v osolené vodě do měkka.
  2. Cibuli nakrájíme na drobno, houby očistíme a nakrájíme na malé kostičky. Na rozpáleném oleji na pánvi zpěníme cibuli, přidáme houby a chvíli podusíme. Osolíme, opepříme podle chuti.
  3. Uvařené brambory přecedíme, přidáme máslo, mléko, sůl a připravíme si klasickou bramborovou kaši. Když máme připravené brambory, přidáme osmaženou cibulku a houby. Promícháme.
Příprava receptu Kuřecí stehýnka v pytlíčku, krok 1

4. Listové těsto rozválíme a vykrojíme čtverce (velikost závisí na velikosti kuřecí nohy). Na čtverec navrstvíme bramborovou kaši s houbami, položíme kuřecí nohu, kterou jsme předem prudce osmažili na rozpálenem oleji na pánvi a okořenili kořením podle chuti a měšec zabalíme (abychom měli jistotu, že se listové těsto na spodní části nepřetrhne, pod bramborovou kaši umístíme ještě kuličku listového těsta). Vrch svážeme šňůrkou a ukládáme je na plech, který jsme vyložili papírem. Jemně je potřeme olejem a dáme péct.

Příprava receptu Kuřecí stehýnka v pytlíčku, krok 2
Příprava receptu Kuřecí stehýnka v pytlíčku, krok 3
Příprava receptu Kuřecí stehýnka v pytlíčku, krok 4

5. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 15 – 20 minut – do zlata. Před podáváním nezapomínáme na šňůrku, kterou je třeba odstranit. Dobrou chuť!

Zdroj: Vk