Recept Bramboráčky s cuketou

Z manželství jsem kdysi odešla se vztyčenou hlavou, zato ale se zlomeným srdcem a s poučením, že “navždy” není vždycky navždy… Čas k nám ale bývá v tomto ohledu milosrdný, takže si po nějaké době většinou uchováme jen ty lepší vzpomínky. Ty horší zasuneme do podvědomí. Takže si třeba pamatuju na super hlášku mého bývalého manžela… “udělěj něco rychlýho, třeba bramboráky”. Ha, ha, ha… co je na tom rychlého, smažíte, smažíte a z talíře se to pořád někam zázračně vypařuje. Samozřejmě jsem se o tuhle, pro mě úsměvnou vzpomínku podělila se svým současný partnerem a ten dneska, kdykoliv přijde domů a po celém bytě to voní česnekem a majoránkou, hlásí…”to máme určitě něco rychlýho, že jo, mamko!” Autor: Danka

SUROVINY

1 ks větší mladá cuketka (cca 350g)

400 g brambor

3 stroužky česneku

1 lžička soli

1/2 lžičky mletého černého pepře

1 lžička drceného kmínu

2 lžíce sušené majoránky

2 ks vejce

180 g polohrubé mouky

50 g uzené slaniny (na kostičky, nemusí být)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do mísy nastrouháme na jemném struhadle česnek a poté i brambory, přidáme nahrubo nastrouhanou cuketu (mladou neloupu, strouhám i se slupkou a tekutinu neslévám).
  2. Přidáme sůl, koření a vejce, pro masožrouty přidáme ještě nějaké to uzené nebo slaninu, promícháme a zahustíme moukou.
  3. Na pánvi smažíme menší placičky z obou stran dozlatova a hotové ukládáme na papírovou utěrku, aby nám odsála přebytečný tuk. Smažím na sádle, bramboráčky pak krásně voní.