Recept Žaludy s lískovými oříšky a čokoládou

Tak tento dezert vypadá opravdu super. Žaludy, které připravíte z velmi oblíbených surovin, jako jsou oříšky, vanilka, čokoláda, …

SUROVINY

Čepička:

150 g hladká mouka

40 g moučkový cukr

100 g máslo

1 ks žloutek

1 lžička vanilková esence

Pusinky:

1 ks bílek

4 lžíce kr. cukr

150 g mleté oříšky

Glazura:

100 g čokoláda

1 lžíce máslo

1 lžíce olej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve připravíme pusinky. Bílek vyšleháme s cukrem, přidáme mleté ​​oříšky a jemně promícháme. Pomocí cukrářského sáčku navrstvíme na plech, který jsme vyložili pečícím papírem malé hromádky, jejichž špičku zvedneme. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů 10 minut. Čím menší hromádky uděláme, tím kratší se pečou, proto troubu sledujeme.
Příprava receptu Žaludy s lískovými oříšky a čokoládou, krok 1

2. Na přípravu čepičy smícháme všechny potřebné suroviny a pomocí síťky uděláme jemné zářezy na jednu stranu. Síťku dostat při nákupu různého ovoce v supermarketech. Nikdy byste neřekli, že něco takového využijete při pečení, viď? Ale pokud nemáte, postačí vám i mřížka, přes kterou protlačujete brambory na salát. Čepičky poklademe na plech a pečeme při teplotě 170 stupňů do zlata.

Příprava receptu Žaludy s lískovými oříšky a čokoládou, krok 2

3. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a slepíme čepičku s pusinkou. Zbylou čokoládu dáme do vodní lázně, přidáme máslo a olej a vše spolu důkladně spojíme. Pusinku namočíme do čokolády a necháme ztuhnout. Na vrch můžete ještě umístit kapku čokolády, aby žaludy vypadaly opravdu skvěle.

Příprava receptu Žaludy s lískovými oříšky a čokoládou, krok 3
Příprava receptu Žaludy s lískovými oříšky a čokoládou, krok 4
Příprava receptu Žaludy s lískovými oříšky a čokoládou, krok 5

Zdroj: Coolinarika