O krásné a pečlivě udržované zahradě sní každý zahradník. Směsici barev v květinovém záhoně doplňuje část zahrady věnovaná zelenině a ovocným stromům. Pro potěchu očí však nesmí chybět na žádné zahradě růže, které jsou považovány za královny zahrad. Růže nejsou jen romantickou květinou, ale dodají zahradě ten správný rozměr, protože jsou pestré a voňavé, velmi oblíbené, ale hlavně dlouhověké. Za správnou péči se vám odmění svou nepřebernou krásou. Bohužel nejsou oblíbené jen u lidí, ale také u drobného hmyzu, který patří mezi největší nepřátele zahradníků. Ano, řeč je o mšicích! Jak na ně snadno a rychle?

Na mšice platí žlutá!

Nejste zastánci chemických postřiků, ale vyzkoušeli jste už nepřeberně lidových receptů, jak se zbavit mšic na růžích a žádný nezafungoval? Ještě jste zřejmě nevyzkoušeli tento originální nápad, ke kterému nebudete potřebovat nic než žlutou pásku nebo stuhu. Ano, je to doopravdy tak snadné, nehledě na materiál, stačí žlutá páska. Říkáte si, jak by mi mohla pomoci žlutá páska? Vyzkoušejte a uvidíte, jistě doma najdete nějaký kus látky sytě žluté barvy, který můžete rozstříhat na pásky dlouhé asi 30-40 cm podle velikosti rostliny.

Ve chvíli, kdy vidíte mšice

V případě, že objevíte na rostlinách mšice, bývá pozdě. Mšice je malý hmyz, který se objevuje na růžích na konci jara. Vzhledem ke světle zelené barvě si jich jen těžko všimnete, díky tomu se rychle množí a následné zkroucené listy jim poskytují ochranu před postřikem. Nejvíce postihují mladé výhonky, takže opožděná reakce znamená ztrátu všech sazenic nebo rostlin. Navíc jsou velkými spojenci mšice mravenci, kteří milují jejich lepkavý nektar.

Ovažte své milované růže žlutou pentlí

A ovažte kolem jednotlivých rostlin sytě žluté pásky nebo stuhy, uvidíte, že jim mšice už neuškodí. Nehledejte za tím ani tajemno nebo šarlatánství, vysvětlení je mnohem jednodušší než se může zdát. Žlutá barva je totiž doslova magnetem pro slunéčka sedmitečná, berušky. A jak jistě víte, pro berušky jsou mšice lahůdkou. Umí dokonce spořádat za svůj život až 4000 mšic nebo jejich larev, proto neváhejte ovázat žlutými stuhami nejen milované růže, ale také jiné rostliny, které mšice ohrožují.