Možná už máte obměněný šatník podle nejnovějších trendů, ale přemýšleli jste už, jaké jsou letos trendy ve vánočních dekoracích? My vám poradíme, co si letos určitě pořídit, aby byly vaše Vánoce stylové!

Vánoční dekorace z darů přírody

Dům a byt si letos nemusíte zdobit drahými kovovými zvonky a umělými svíčkami, které hýří barvami. Dejte přednost přírodním dekoracím z šišek nebo pytloviny. Výbornou dekorací jsou také vlastnoručně vyrobené hvězdy z látky, a látku také můžete použít na obalení starých baněk. Letošní Vánoce se také točí kolem lesa – po pokoji si tedy můžete rozvěsit obrázky s motivy lesních zvířat společně s větvičkami jehličnatých stromů, které prostředí navíc krásně provoní. Co určitě nesmí chybět, je krajka a dřevěné dekorace.

Vlastnoruční práce

Určitě oceníte, když ušetříte na dekoracích a koupíte více dárků, proto doporučujeme vyrobit dekorace doma, vlastnoručně. Takové výrobky mají mnohem větší kouzlo, než ty kupované, nemusíte se bát, že nebudou dokonalé jako z mašin, ze kterých vyjede tisíc kopií. Vytvořte si originál! Vyrábět navíc můžou i děti, které při vyrábění rozvíjí svoji fantazii i zručnost. Vše, so je na takové domácí dekorace potřeba, sežene v lese, ať už jde o větvičky jehličnanů, šišky, či usušené listí, dále můžete využít koření, křížaly, ořechy, co vás napadne. Společně si tedy doma můžete vyrobit například adventní věnec, ozdobu nad dveře, ozdoby na vánoční stromeček a mnoho dalšího.

Barva letošních Vánoc

Možná máte zajeté koleje a každoročně na Vánoce barvíte svůj byt do stejných barev. Klasikou jsou červená, zelená, bílá, modrá, stříbrná a zlatá, ale nebojte se ani fialové, kterou volí stále více lidí. Co je ale novinkou, je barva champagne. Tato barva udělá vaše Vánoce elegantní a neobyčejné. Samozřejmě se nemusíte striktně držet jen této barvy, lze ji kombinovat s těmi tradičními a skvěle podtrhne i přírodní styl dekorací, o kterých jsme se bavili už dříve.