Recept Tvarohový dort s malinovou pěnou

Vynikající a osvěžující. Tvarohový dort s malinami. Maliny můžete zaměnit za jahody nebo jiné ovoce, které máte rádi.

SUROVINY

Základ:

160 g ovesné vločky

30 gr ozpuštěné máslo

Tvarohová vrstva:

500 g jemný tvaroh

250 ml smetana ke šlehání

3 ks vejce

3/4 šálku moučkový cukr

2 lžičky vanilková esence

3 lžíce hladká mouka

Malinová vrstva:

300 ml smetana ke šlehání

500 g maliny

1 lžíce citronová šťáva

100 g kr. cukr

14 g želatina v prášku

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky a rozpuštěné máslo pomocí kuchyňského mixéru rozmixujeme na jemnou hmotu, kterou navrstvíme na dno kulaté formy o průměru 23 cm. Na dno jsme uložili papír na pečení. Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme při teplotě 175 stupňů cca 12 minut. Po 12 minutách vyjmeme a necháme vychladnout.
  2. Všechny suroviny na přípravu tvarohové hmoty musí mít pokojovou teplotu. Všekto spolu důkladně utřeme do jednotné hmoty a nalijeme na vychladlý korpus. Vložíme do trouby a pečeme při teplotě 150 stupňů cca 45 minut. Z trouby vyjmeme a necháme vychladnout.
  3. Maliny, citrónovou šťávu a cukr dáme do hrnce a vaříme, dokud se cukr nerozpustí. Následně přecedíme přes jemné síto, abychom se zbavili jadérek z malin. Želatinu připravíme ve vodě podle návodu na obalu. Připravenou želatinu přidáme do horké malinové hmoty a promícháme. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky a jemně vařečkou přimícháme malinovou hmotu. Navrstvíme na tvarohovou vrstvu a odložíme do chladničky ztuhnout (nejlépe nechat v chladničce celou noc).
  4. Vrch ozdobíme podle vlastní fantazie.

Zdroj: Mojewypieki