Léto je za dveřmi a s ním samozřejmě nekonečné zástupy otravného hmyzu. Stačí s nezavřít okno a hned máte pokoj nebo byt plný otravných much, komárů nebo jiného hmyzu. Existuje celá řada prostředků, se kterými můžete proti těmto hmyzím tvorům bojovat. Pokud je nechcete přímo zabíjet, existuje elegantní řešení, které vám zajistí, že k vám prostě tito nevítaní a nepříjemní návštěvníci nepřiletí. Možná se budete divit, ale bude vám k tomu stačit obyčejná cibule a pár kousků koření zvané hřebíček. Pokud máte svůj oblíbený způsob, pak se s ním určitě pochlubte a pomozte ostatním.

Léto bez hmyzu

Léto je krásné období, které trávíme nejčastěji u vody nebo na zahradě. Noční teploty se umí vyšplhat vysoko, a proto je dobré spát u otevřeného okna. Pokud v něm ovšem nemáte síťku proti hmyzu, pravděpodobně vám nějaký ten hmyz do pokoje naletí. Nechcete-li se celou noc ošívat a ráno se probudit s poštípanou tváří, doporučujeme vám vyzkoušet jednoduchou a elegantní metodu s cibulí a hřebíčkem.

Cibule a hřebíček

V létě umí lézt mouchy opravdu na nervy, a proto je dobré se jich zbavit. K báječné metodě, jejíž příprava vám nezabere více než pár minut a nebude vás stát velkou částku, si připravte následující potřeby: cibuli a několik hřebíčků (koření).

Napíchat a umístit

Cibuli oloupejte a napíchejte do ní několik hřebíčků. To je všechno. Pak už jen stačí uložit tento proti hmyzí nástroj k oknu nebo na místo, kde je velká frekvence hmyzu, a sledovat, jak se hmyzí návštěvníci od vás odvracejí. Výhodou je, že jim nijak neublížíte a oni budou žít dále. Rozdíl bude v tom, že už nebudou létat k vám. Nečekejte už ani minutu a tento nástroj si vyrobte. Doporučujeme ho pravidelně měnit, aby efekt byl maximální. Čím intenzivnější zápach z cibule a hřebíčku půjde, tím více hmyzu od vaší domácnosti odlákáte, a to přeci jde.