Citrusové organické produkty jsou zdravé a velmi cenné v mnoha ohledech. Slupky přírodních produktů jsou plné esenciálních olejů a obsahují mnoho prospěšných látek. Slupky z citrusů nejíme, protože jsou často napuštěny různými pesticidy a podobně, ale i přesto je způsob, jak látky v nich obsažené dokonale využít.

Citrusové slupky

Je dostačující, když si je zalijete olejem a necháte je odstát po dobu 10-14 dnů v lednici. Poté slupky zcedíte a vznikne dokonalý univerzální čistič pro celou domácnost.

Zajímá vás, co tento vzniklý citrusový ocet dokáže?

Čistič pro domácnost

Do toalety, kuchyně, na čištění dlažby nebo oken – bez ohledu na dokonalou čistotu zajistíte nádhernou citrusovou vůni.

Osvěžovač vzduchu a ochrana proti prachu

Touto citrusovou směsí nastříkáte sprchový kout a utřete suchou tkaninou. Na povrchu se vytvoří ochranná vrstva, která bude odpuzovat prach a celý sprchový kout bude překrásně vonět. Kromě toho je to navíc neuvěřitelný odvápňovač v toaletě.
Je lepší ale raději ocet nepoužívat na povrchu jako je dřevo, kámen nebo mramor.

Praní prádla

Pokud potřebujete vyčistit pračku a vyprat tmavé prádlo, přidejte tento čistič do praní namísto aviváže. Oblečení bude překrásně vonět a vaše pračka bude čistá a bez vodního kamene.
Sterilní čistota a nádherná vůně jsouvy řešeny. Čistič ale nepřidávejte do praní bíléhé a světlého prádla.

Malí hlodavci a pavouci

Přelijte ocet do rozstřikovače a aplikujte ho kolem oken, za kuchyňským pultem nebo na jiném místě, kde máte problém s pavoukovci, myšmi nebo jinými škůdci.