Přírodní dekorace jsou in nejen v zahradě, ale i v interiérech domů a bytů. Trendem je ale i výroba takových dekorací. Kromě toho, že jsou krásné, nám i dokazují, že člověk a příroda jsou úzce spjaty a jejich spolupráce v jakémkoliv rozměru je nejen možná, ale v konečném výsledku fascinující. Pojďte si spolu s námi připravit takový nádherný květináč z kamínků. Váš příbytek zkrášlí jako nic jiného.

Trochu sádry a je to!

V tomto krátkém a jednoduchém podrobném návodu Vám ukážeme, jak vytvořit velké dílo. K tomu, abyste si takovýto nádherný květináč vyrobili, budete potřebovat jen pět základních věcí.

  • 1 plastový květináč, plechovku nebo jakoukoliv jinou nádobu na kytky
  • 1 kus plastového pletiva
  • sádru
  • kamínky
  • houbu

Dříve, než začnete s výrobou květináče ujistěte se, že dno nádoby, kterou budete zdobit, má díry. Pokud je nemá, vyřízněte je Vy. Slouží na odtok vody. Nic hrozného se nestane, pokud díry neuděláte, ale když jednou rostlinu v květináči přelijete, může se stát, že kořeny jí shnijí.

Namíchejte sádru

Prvním krokem při výrobě květináče bude namíchání sádry. Sádru naneste na plastový květináč v přiměřené tloušťce, čili přibližně 1-2 cm, klidně může být i silnější.

Aplikujte sádru

Na sádru umístěte dokola plastovou síťku. Síťku do sádry velmi jemně zatlačte. Jen tolik, aby ještě měkká sádra přes ni trochu přetékala. Na tuto sádru lepte kamínky úhledně vedle sebe. Nebo je jednoduše lepte tak, jak se Vám líbí. Kamínky do sádry pořádně přitlačujte. Sádra přes mezery mezi nimi musí projít, aby se spojily a neodchlipovaly.

Vše uhlaďte

Dalším krokem je uhlazení sádry a očištění kamínků. S vlhkou houbou přejíždějte po celém květináči a stírejte přebytečnou sádru. Vyleštěte veškerý prostor na květináči tak, aby kamínky vypadaly čistě a sádra mezi nimi tvořila úhlednou spáru.

Nechte schnout

Poté nechte květináč jednoduše zaschnout a můžete se těšit z krásné nové a zejména vlastnoručně vyrobené dekorace.

Pro inspiraci se podívejte i na jiné oblázkové květináče či další různé předměty, které se takovou technikou dají vyrobit a ozdobí Vaši zahrádku nebo stůl. Všechny dekorace si jejich majitelé vyrobili sami jen s pomocí kamínků a sádry.

Co říkáte na takový typ dekorace? Vyrobili byste si je i Vy? Je to jednoduché, tak to vyzkoušejte!