Začíná jaro, období zahradničení. Mnoho lidí bude trávit velkou část času na svých zahrádkách. Někteří budou sázet květiny, někteří budou sázet zeleninu a někteří si tam budou jen tak lenošit. Většina se dá do sázení květin, aby měli zahradu krásnou, rozkvetlou a barevnou. Pokud nemáte zahradu, tak můžete květiny pěstovat samozřejmě i doma v květináčích na balkoně. Chcete-li si letos vypěstovat opravdu nádherné květiny, které vám budou závidět všichni okolo, pak se stačí držet jednoduché rady. S její pomocí dosáhnete zaručeného úspěchu a budete tak činit i v dalších letech.

Závidí celá ulice

Přenádherné květiny obsypané květy, že se za nimi každý otočí. To je přesně to, po čem touží každý zahradník, resp. zahradnice. Cesta k tomu není vůbec obtížná, ba naopak, je přímo jednoduchá. V rámci této metody se ovšem doporučuje pěstování přímo v půdě, protože podle odborníků z řad zahradnic a zahradníků, v květináči nebudou nikdy tak krásné a vysoké, jako v půdě.

Ověřte si klíčivost

Před samotným sázením gladiol je nutné provést dva kroky. Prvním z nich je, ověřit si, zda mají gladioly 100% klíčivost. Drobné hlízky dejte ještě před samotným sázením do plastového kelímku a nalijte na ně Savo. Následně je nechte v tomto stavu být alespoň půl hodiny, dokud zcela nezbělají. Rozhodně se nemusíte bát, že by je Savo nějak poškodilo. Místo Sava můžete použít jiný prostředek s obsahem chloru. Nakonec je vytáhněte, opláchněte vodou a zasaďte.

Zasaďte do kartonu

Dalším krokem je nachystat si prázdný karton od vajec. Jde o perfektní pomůcku při pěstování všech cibulovin. Cibulky nechte okapat a vložte každou jednoho z otvorů na kartonu. Do každého otvoru udělejte před tím dírku. Cibulky vysázejte podle svého uvážení, vedle sebe, od sebe, prostě jak chcete. Karton pak vložte do vyhloubené jámy na zahradě a zasypte ho hlínou. Lehce zalijte, ale nepřelévejte. Vlhké prostředí se následně postará o rozložení kartonu a půda dodá všem rostlinkám potřebné živiny. Díky přesným rozestupům bude končený výsledek vypadat nádherně.