Sodná soľ kyseliny uhličitej, alebo sóda. Rozdiel medzi jedlou sódou a prácou sódou je dosť markantný. Pracia sóda oveľa účinnejšie zmäkčuje vodu a lepšie pohlcuje pachy, s ktorými si ani jedlá sóda neporadí.

Pracia sóda (uhličitan sodný) sa používa napr. V keramike, pri farbení bavlny, alebo pri výrobe mydiel a pracích prostriedkov.

Pripravili sme pre Vás dnes článok o tom, prečo sa oplatí pridávať práve prá.c sódu do práčky. Prečítajte si naše tipy a určite ju v najbližšej budúcnosti použite.

Takto budeme postupovať:

  1. Pracia sóda úplne bez problémov a spoľahlivo bieli aj to najzašlejšiu posteľnú bielizeň. Výsledok je vždy fenomenálny. Na 5 kg suchej bielizne tak budete potrebovať lyžicu prác. sódy. Vložte ju do priestoru pre prášok a perte na 50-70 stupňov. Potom ešte vyperte bežným spôsobom s pracím práškom.
  2. Slúži tiež ako efektívna dezinfekcia detského oblečenia. Zbaví ho všetkých baktérií a tiež krásne vybieli.
  3. Vyrobte si vlastnou prácou sprej. Teda 45 g prác. sódy zmiešajte s litrom vody a pristrúhajte k zmesi 50 g hoblín detského tuhého mydla. Varte v starom hrnci, kým sa hoblinky nerozpustia. Za stáleho miešania nechajte zhustnúť. Po vychladnutí pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Potom používajte ako spoľahlivý gél na pranie. Na 5 kg suchej bielizne použijete 2 lyžice.

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň

zdroj:  hitrostigizni2019.ru