Pokojové rostliny umí vylepšit domácnost nejenom po estetické stránce, ale také mohou přinášet pořádnou dávku praktičnosti. Umí čistit vzduch. Tedy za předpokladu, že víte jaké do svého interiéru pořídit. Pokud ne, poradíme vám ty pravé.

Jasmín

První zajímavou rostlinou je jasmín. Nejenom, že patří mezi pokojové rostliny, které dokážou čistit vzduch, ale patří i mezi rostliny, které mají uklidňující účinek. Květina prospěje vaší psychice, zlepší spánek a zapomínat nelze také na to, že umí i zlepšit libido. U mužů, ale i u žen.

Tisovec

Mezi pokojové rostliny, které kromě jiného čisté i vzduch, patří tato, která je v našich domácnostech i poměrně známá. Jejím unikátem je to, že umí eliminovat množství formaldehydu a také množství oxidu uhelnatého. Též umí eliminovati celou řadu jiných toxických látek, které se nacházejí v ovzduší.

Lilie

Jsou krásné a málokdo si uvědomuje, že jsou také prospěšné. I proto je musíme také doporučit. Jsou skvělou volbou, pokud je vaším cílem odstranit z ovzduší například amoniak, formaldehyd a trichlorethylen. Pár takových rostlin v květináči a váš domov bude dokonale čistý.

Tchynin jazyk

Tchynin jazyk je zajímavou rostlinou nejenom podle svého názvu. Pokud ji doma nemáte, pořiďte si ji a umístěte ji nejlépe do ložnice. Zajistí, že budou ze vzduchu eliminovány všechny různé toxiny, jako zbytky trichlorethylenu, formaldehydu, toluenu, benzenu a xylenu. Díky tomu se však hodí i do jakékoliv jiné místnosti.

Rozmarýn

Tato nenápadná aromatická bylina, které se hodí v kuchyni při vařením, může také patřit mezi pokojové rostliny, které umí dobře vyčistit vzduch. A co více, zlepší i paměť, koncentraci a zamezí bolestem svalů. Kromě pěstování ji lze použít i na přípravu prospěšného domácího oleje.

Břečťan

Taktéž jedna z poměrně známých a rozhodně i populárních rostlin. Málokdy však lidé tuší, jaké klady dokáže pro domácnosti nabídnout. Břečťan je doporučován třeba lidem, které mají astma a jiné potíže z dýchání. Má totiž velmi přínosný vliv na kvalitu dýchání.

Levandule

Známá rostlina, o které se říká, že dokáže zmírnit stres, pomáhat při nespavosti, eliminovat nervozitu a pomáhat při depresi. A také umí zlepšit dýchání. Pokud levanduli nutně nebudete pěstovat, je možné si z ní připravit jednoduchá olej, který se hodí třeba i do různých difuzérů.

Aloe

Tato blahodárná rostlina má ještě jedno pozitivum, o kterém mnoho lidí netuší. Umí prospět vzduchu ve vaší místnosti. A pokud je dokonale čistý, tak můžete aloe vera využít třeba k léčbě problémů na vaší kůži. A to klidně tak, že si kousek odříznete a aplikujete přímo na poškozené místo.

Šplhavník

Zajímavý název, ale až rostlinu uvidíte, tak si řeknete, že ji rozhodně znáte. Zaujme vás jak svým vzhledem, tak svými vlastnostmi. Hlavně proto, že dokáže velmi dobře a efektivně odstranit trichlormethyl, který se může do vzduchu dostat z různých lepidel a jiných látek.

Fíkus

Opět jedna velmi známá pokojová rostlina, která může dorůstat zajímavých rozměrů. Pokud fíkus doma máte, určitě se ho nezbavujte. Jeho velké listy jsou skvělým pohlcovačem mnoha nebezpečných látek, které mohou být součástí vzduchu ve vaší místnosti.