K pěstování jahod volí většina lidí běžné záhony. Jde však o možnost jedinou? Rozhodně ne, jelikož je tu i řada dalších. Najednou se dá zjistit, že na jahody nepotřebujete jenom klasický záhon, jelikož se vše dá zvládnout i jinak. Podstatně lépe. Několik možností si ukážeme.

Trubky jako hit

Většina lidí při pěstování jahod připraví záhony a do nich jahody zasadí. Jde o postup klasický, ale rozhodně ne jediný. My si ukážeme jeden netradiční, s využitím trubek. Ty dnes koupíte na mnoha místech v různých objemech. Ale nebudete je mít na vedení čisté nebo odpadní vody. Použijete je zcela jinak.

Vodorovně, nebo svisle

Může se na první pohled zdát, že trubky na pěstování jahod je možné položit jenom klasicky vodorovně. Ani toto není zase až tak velká pravda, jelikož umístit je lze i svisle. To se hodí každému, kdo nemá až tak mnoho místa pokud jde o vodorovnou plochu, ale pokud jde o směr nahoru, tam má prostoru v podstatě více než dost.

Pěstovat lze kdekoliv

Toto řešení samozřejmě můžete využít klidně i na vašich zahradách. Nejde však o variantu jedinou, jelikož zapomínat nelze ani na řadu dalších možností. Sem můžeme zařadit třeba i možnost využití vašeho balkonu, kdy mít svou vlastní úrodu jahod. Kdo to myslí s pěstováním vážně z hlediska profesionálního, klidně mu poslouží i různé haly a podobné prostory.

Mnoho úrody na malém prostoru

Otázka je jasná. Proč zkusit právě toto pěstování jahod? S první odpovědí souvisí to, že není nijak náročné a všechny pomůcky stojí pár korun. Druhým důvodem je také úspora místa. Proti klasickým záhonům totiž dosáhnete toho, že i na malém prostoru dosáhnete velké úrody. A je jedno, zda se rozhodnete pro svislou, nebo vodorovnou variantu pěstování, kdy je možné dát jednotlivé trubky takzvaně na sebe.