Pokud disponujete zahrádkou, jistě vás někdy napadlo, jak si tento prostor co nejvíce zkrášlit. Možností je hned několik. Buď se do úprav můžete pustit zcela sami a vytvořit si nové záhony s okrasnými květinami, jezírko, kde budou plavat malé rybky, nebo oslovíte zahradního architekta. Ten vám s uzpůsobením zahrady pomůže. V případě, že se rozhodnete zvelebovat zahrádku nakonec sami, máme pro vás několik skvělých tipů, jak na to.

Kameny a jejich všestranné použití

V zahradnictví můžete vybírat z celé řady zajímavě vyhlížejících materiálů. Zakoupit na zahradu lze jak velké kameny, tak i ty drobné. A co z nich vlastně vytvořit?

  • Výroba skalky: k té potřebujete několik oválných hladkých kamenů, které zasadíte vedle sebe do půdy, aby dobře držely. Mezi ně pak umístíte skalničky a překrásná zahradní dekorace je na světě. Z kamenů lze tvořit různé obrazce, nebo je možné uspořádání do řady.
  • Dekorace kolem květináčů: jemnými oblázky můžete obsypat jednotlivé květináče na zahradě.
  • Obložení jezírka: kameny jsou oblíbené i v souvislosti se stavbou jezírka. Většími nepravidelnými kusy je možné obložit celé jezírko. Podpoří to jeho přírodní ráz.
  • Vysypání chodníků: bílé kamínky se budou vyjímat například i na chodníčcích zahrádky. Prostor tak rozhodně pozdvihnete. Pryč s nudnými asfaltovými, či betonovými cestičkami.

Další kreativní možnosti

Velkými kameny můžete ohraničit i prostor mezi keři a trávníkem. Vytvoříte tak čisté linie a vaše zahrádka bude vyhlížet o dost upraveněji. Vydláždění terasy je další možností, jak užít kameny. Kombinovat můžete různé odstíny. Tvořit se dají i pěkné mozaiky. Stačí zapojit fantazii. Jemný kamenný štěrk, nebo malé oblázky je vhodné nasypat i v okolí venkovního bazénu, který máte zapuštěný v zemi. Když se po takovém povrchu projdete bosky, bude to velice příjemné. Zaktivujete své reflexní body na chodidle.