Recept Nepečený šikmý řez s čokoládou

Vynikající šikmé řezy bez pečení, s chutí čokolády. Vypadají úchvatně a ještě lépe chutnají! Já mám ráda sice méně sladké koláče, ale toto se snědlo u nás doma na posezení. Je to velmi jednoduché a zvládne to připravit i začátečnice v “pečení”. Poskládat sušenky víte i se svými dětmi, akorát krém si uděláte vy. Tak se přitom zahrají i děti :) Autor: Jaja79

SUROVINY

Budeme potřebovat:

1 l mléko

6 lžic kukuřičný škrob

2 lžíce kakao

15 lžic kr. cukr

250 g máslo

100 g hořká čokoláda

500 g máslové sušenky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V hrnci zahřejeme mléko, přidáme cukr a za stálého míchání ho necháme rozpustit. Odstránime z tepla a necháme mírně vychladnout.
  2. V druhém hrnci rozpustíme máslo, přidáme kukuřičný škrob, kakao a nasekanou hořkou čokoládu a dobře promícháme. Do této hmoty postupně, tenkým proudem přiléváme teplé mléko a za stálého míchání spojíme.
  3. Dáme znovu na oheň a na mírném ohni za stálého míchání uvaříme hustý pudink, který odstavíme a necháme mírně vychladnout.
  4. Připravíme si formu (22x22cm), kterou vyložíme papírem a opřeme ji o zeď nebo o hrnec. Dno potřeme tenkou vrstvou krému.
  5. Začneme ukládat sušenky (ukládáme je šikmo, zprava doleva), které potíráme ještě teplým krémem. Vrch potřeme zbylým krémem, necháme krém vychladnout při pokojové teplotě a pak koláč odložíme do lednice ztuhnout. Krájíme ostrým nožem na úhledné řezy.
Příprava receptu Nepečený šikmý řez s čokoládou, krok 1