Recept Nepečený cheesecake s jahodami

Sezóna jahod se blíží, tak můžete začít trénovat. Příprava cheesecaku je jednoduchá a nezabere příliš času.

SUROVINY

Na sušenkový základ:

180 g oblíbených sušenek

80 g rozpuštěného másla

Na sýrovou náplň si připravte:

240 g krémového sýra nebo mascarpone (dobrá je kombinace obou)

50 g krupicového cukru

1 lžička vanilkového extraktu

250 ml smetany ke šlehání min. 33%, ideálně 40%

Ovocná náplň:

700 – 800 g čerstvých jahod

150 g mražených malin

1 – 2 lžíce krupicového cukru

1/2-1 lžička kukuřičného škrobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujte a smíchejte s rozpuštěným máslem. Směs přendejte do koláčové formy a vmáčkněte na dno i okraje formy. Dejte chladit do lednice, než si připravíte náplň.
  2. V míse vyšlehejte sýr s cukrem do krémova, přidejte vanilkový extrakt. V jiné míse ušlehejte do pevna šlehačku a opatrně vmíchejte stěrkou do sýrové směsi. Rovnoměrně rozetřete na připravenou sušenkovou krustu, povrch uhlaďte. Přikryjte folií a dejte alespoň na hodinu do lednice. Mezitím si připravte ovoce. 
  3. Maliny svařte společně s cukrem, pak propasírujte přes síto. Směs vraťte do rendlíku a přiveďte k varu. Ve lžíci vody rozpusťte škrob, vmíchejte do malin a chvilku povařte. Směs by měla lehce zhoustnout. Nechte trochu vychladnout. 
  4. Omyté jahody rozkrájejte na kousky, dejte do mísy a zalijte malinovou omáčkou. Opatrně promíchejte, aby se všechny kousky jahod obalily. Ovocnou směs navrstvěte na vychlazenou sýrovou vrstvu a dejte na několik hodin nebo přes noc chladit do lednice.Pokud se Vám nechce dělat s malinovou omáčkou, jahody nakrájejte, poskládejte na koláč a zalijte dortovým želé. 

Můj blog: Víkendové pečení