Recept Nepečené pudinkové kostky

Koláček necháme vychladit minimálně na 4 hodiny, aby sušenky změkly a podáváme. Autor: Dorisa

SUROVINY

432 g BeBe sušenky

1000 ml mléko

3 ks vanilkový pudink v prášku

4 lžíce cukr

200 g máslo

2 ks smetana ke šlehání

2 ks ztužovač šlehačky

2 ks vanilkový cukr

1 ks čokoládová poleva

na ozdobu mandlové lupínky nebo lentilky, nebo strouhaný kokos

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Na plech, nebo na desku si pokládáme bebe sušenky (případně jiné máslové sušenky) – podle toho kolik chceme koláčků (já jsem připravila 18 ks).
  2. Nádivka 1:
    Podle návodu uvaříme hustý pudink z jednoho litru mléka, 3 pudinků a přidáme i 4 lžíce cukru. Necháme vychladnout (navrch uvařeného pudinku dáme kousek potravinářské fólie, aby se nám nevytvořila slupka). V misce rozmícháme mixérem máslo, nebo heru a po částech vmícháme vychladlý pudink (nádivku můžete vylepšit přidáním rumu). Natřeme 1/2 pudinkové nádivky, opět poklademe keksy, rozetřeme druhou 1/2 pudinkové nádivky a opět navrstvíme sušenky.
  3. Nádivka 2:
    Vyšleháme šlehačku spolu se ztužovačem a vanilkovým cukrem a rozetřeme na sušenky. Na vrch poklademe poslední vrstvu sušenek a polijeme čokoládovou polevou. Ozdobíme podle vlastní fantazie :-) Takto nám vzniknou čtyři vrstvy sušenek, klidně můžete ubrat a učinit méně vrstev. Koláček necháme vychladit minimálně na 4 hodiny, aby sušenky změkly.
  4. Tip: Na 18 kousků tohoto koláčku jsem použila 3 a 1/2 balíčku bebe sušenek, ale nahradit je můžete i jinými máslovými sušenkami, proto v rozpisu uvádím množství v gramech. Podobně i pudink, pokud máte rádi čokoládový, jahodový, banánový, klidně ho zaměňte :-)Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé 
    pekařky – Dorisa