Mnoho lidí ve svých zahrádkách nepoužívá žádná chemická hnojiva. Díky tomu máme sice jablíčka a mrkev, které nejsou dokonalé, ale alespoň víme, že jsou 100x zdravější. Nejsou však pesticidy jako pesticidy. Ty domácí a přírodní hnojiva jsou v pořádku, hlavně pokud si je vyrobíte sami, a tedy přesně víte, čím rostlinky hnojíte.

Domácí hnojivo je to nejlepší

Efekt po použití domácího hnojiva byl neuvěřitelný. Vše, co budete potřebovat, je jen voda, droždí a cukr v tom správném poměru. Tato směs je nejen hnojivem, ale pomáhá rostlince při růstu a činí ji silnější a odolnější. Nyní se podívejme, jak si takové hnojivo namíchat.

Jak na to?

Do kbelíku si napustíme teplou vodu (cca 6 litrů), která by však neměla mít více než 35 stupňů. Do vody přidáme 15 gramů suchého droždí a 15 lžic cukru. Celou směs dobře promícháme. Teplota vody musí být do 35 stupňů proto, aby kvasinky neztratily svůj účinek. Směs necháme odstát cca 8 hodin, ideálně přes noc, a pak to celé dobře promícháme. Tuto směs připravujte ve větším kbelíku.

Dávkujte dvakrát denně

Pokud budete mít hnojivo hotové ráno, můžete to vyzkoušet ještě předtím než vyjde slunce a druhou polovinu si nechte na večer, když zapadne. Toto hnojivo se nejvíce osvědčilo na okurky a rajčata, no vyzkoušet jej můžete na všechno.

Vhodné je i proti škůdcům

Toto hnojivo si můžete dát i do rozstřikovače a postřikovat listy rostlin, čímž je chráníte před různými onemocněními. Skvělé hnojivo, které nestojí téměř nic a přesto je velmi efektivní. Pokud chcete mít bohatou zeleninovou úrodu, určitě vyzkoušejte!