V kuchyni jsou nepostradatelným pomocníkem. Jak ale na praní utěrek, aby byly vždy dokonale čisté? Pomůže vám jednoduchý postup. Je nutné říci, že na rozdíl od praní běžného oblečení jsou utěrky přece jenom v něčem jiné. Je třeba počítat s tím, že jsou stále v kontaktu s jídlem a mastnotou a odstranit obojí nemusí být až tak snadné.

Nejenom prací prášek

Pokud chcete praní utěrek zvládnout, je třeba vědět, že potřebovat nebudete jenom prací prášek. Bude třeba ještě několik věcí přidat. Konkrétně je nutné mít po ruce také silný odstraňovač skvrn a dále je třeba mít po ruce také rostlinný olej. Pokud máte, můžete se pustit do práce.

Jdeme na to

Jako první je třeba vzít si 5 litrů vody, kterou je nutné ohřát až na bod varu. Následně se do vody přidají 2 lžíce klasického pracího prášku, odstraňovač skvrn dle návodu na jeho ředění a dále také trocha oleje. S tím to nepřehánějte, jelikož plně postačí jenom pár lžic. Směs je třeba následně velmi dobře promíchat.

Následně se do tekutiny vloží i samotné utěrky. Ty se zde budou máčet po celou dobu, dokud teplota vody neklesne na pokojovou teplotu. V případě skutečně velmi zašlých skvrn je možné nechat zde utěrky namočené i déle, třeba přes noc. Záleží jenom na tom, jak obtížně vypratelné jsou dané skvrny na vašich kuchyňských utěrkách.

Na závěr do pračky

Poté, co teplota vody klesne, je možné utěrky vzít a bez ždímání nebo čehokoliv jiného je vložte do pračky. V té je vyperte v podstatě klasicky, jak jste zvyklí. Tedy na vyšší teplotu, za použití vašeho běžného pracího prášku.

Po vyprání by měly být utěrky opět jako nové. Měly by být čisté a jakékoliv nečistoty na nich by měly být minulostí. Jak vidíte, tato metoda praní utěrek rozhodně není nijak složitá, a přesto dokáže přinášet velmi dobré výsledky. Navíc pamatujte, že čím dříve se po ušpinění utěrky vyperou, tím jednodušeji půjdou nečistoty pryč.