Patríte medzi tých, ktorí radi pre svoju rodinu varia, ale v kuchyni trávia minimum času? Potom práve Vás veľmi poteší náš dnešný recept.

Nepotrebujete hromadu riadu. Stačí Vám len jediný plech, pekáč, alebo zapekaciu misu a necelá polhodinka Vášho času.

Recept je navyše úžasný aj v tom, že varíte z toho, čo dom dal. Aj preto nenájdete v recepte presné množstvo surovín. Všetko pridáte podľa vlastnej potreby, chuti a od oka. Recept jednoduchý a výsledok na tanieri famózny.

Takto budeme postupovať:

1)

Ľahko si naklepeme bravčové mäso. Potom ochutíme korením podľa vlastnej fantázie a chuti. Napr. gyros korenia. Mäso si môžeme tiež naložiť deň vopred.

2)

Zemiaky olúpeme, umyjeme a nakrájame na hrubšie plátky. Polovicu zemiakov dáme na dno plechu a zasypeme ľubovoľným korením.

3)

Na zemiaky bohato poukladáme plátky bielej a červenej cibule.

4)

Teraz je na rade mäso. Poukladáme na cibuľové poschodie polovicu mäsa. Môžeme teraz preliať marinádou, v ktorej bolo naložené mäso. Pridáme napr. Kúsky slaniny a cesnak.

5)

Potom opäť navrstvíme zemiaky, cibuľu a mäso. Môžete celé zasypať cibuľou a preliať olejom.

6)

Prekryjeme alobalom a vložíme do rúry na 50-60 minút.

7)

Kým máme mäso v rúre, pripravíme si omáčku. V miske si zmiešame kyslú smotanu, soľ, korenie, napr. Kôpor, štvorfarebné korenie a ďalšie korenie, či bylinky podľa chuti.

8)

Ku koncu pečenia odoberieme alobal. Na poslednú vrstvu poukladáme na plátky nakrájané paradajky a zalejeme, alebo potrieme pripravenou omáčkou. Potom vložíme späť do rúry. Pečieme do chrumkavú kôrku.

Zdieľajte tento báječný recept na vrstvený pekáč s bravčovým mäsom  aj s vašimi priateľmi! Určite si na ňom tiež pochutnajú.

Nezabudnite dať LIKE na Našu Facebook stránku pre nové recepty na každý deň.

zdroj:  mindenegyben.com