Na světě existuje spoustu předmětů, které jsou předurčeny k tomu, aby jakýmisi spirituálními silami člověku přinášeli štěstí a poklidný blahobyt. Jedním z těchto předmětů – talismanů, je například všeobecně známá žába na červeném ubrousku, svírající kovovou minci v puse. Pokud však patříte k lidem, kteří mají raději květiny než sošky žab, tak určitě zpozorněte!

Slyšeli jste už o tajemných silách květiny, jejíž název je více než zvláštní? Řeč je totiž o Tlustici vejčité. Jedná se totiž o květinu pokojového vzrůstu, která dle starého čínského učení Feng Shui přináší:

  • Peníze
  • Blahobyt domova
  • Štěstí

Jinými slovy se dá nazvat „stromem peněz“

Strom peněz, jak je také Tlustici přezdíváno, je označení známe prakticky po celém světě. Tato rostlina je součástí mnoha domácností právě pro své pozitivní důvody. Není divu, že její lístky vypadají jako malé penízky.

V případě, že se budeme o květinku dobře starat, tj. zalévat ji, poctivě hnojit, nastavovat slunci atd., dosáhneme toho, že rostlina začne plodit kromě malých zelených penízků, také krásná bílá kvítka. Právě proto se květina často stává dobrým dekoratérem, právě pro své malé a tlustě vypadající listy.

Jak květinu zasadit, aby peníze skutečně přinášela?

Všechno není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud si myslíte, že květinu zasadíte, postavíte na parapet a peníze zaklepou na vchodové dveře, jste skutečně na omylu.

Dle pravidel Feng Shui je totiž potřebné, aby Tlustice byla do hlíny zasazena vlastními silami člověka, kterému má finanční profit přinést. Dále je na místě, aby květina byla umístěna do jihovýchodní části bytu či domu.

Obecně však není nikterak složité se o tento druh květiny starat, nevyžaduje totiž náročné podmínky pro pěstování. Je důležité se řídit standardními pravidly pro pěstování pokojových květin.

Dále bychom měli dbát na dostatečný přísun slunečního svitu a vyvarovat se situacím, kdy při západu slunce, květina upadne do absolutní tmy. Jako další požadavek Feng Shui lze uvést, podložení květiny látkou, která bude mít zlatou, zelenou nebo modrou barvu.

Zdravotní potíže této květiny se mohou promítnout do našich životů!

V případě, že se květině přestane dařit, tedy začne opadávat či usychat, a to bez známějších důvodů, je potřeba zpozornit. Právě tyto symptomy mohou symbolizovat budoucí finanční potíže nebo majetkovou krizi.

Jak hovoří staré čínské učení, nepořizujte si pouze jednu květinu. Pořiďte si nejlépe dvě až tři takové, a to právě z důvodu působení více pozitivních sil ve Vašem domově.