Recept Lehounké piškotové řezy s broskvemi

V originálním receptu bylo uvedeno jiné ovoce a to konkrétně konzervované mandarinky, ale pro mě osobně jsou mnohem lepší naše meruňky. Přece používejme suroviny, které jsou nám známé a víme si je vypěstovat i doma. Samozřejmě někdy chceme vyzkoušet něco nového, tak sáhneme po exotice a někdy to našim chuťovým pohárkům i lahodí. Autor: Naďa I. (Rebeka)

SUROVINY

Na těsto:

4 ks vejce

4 lžíce vlažné vody

150 g moučkového cukru

1 balíček vanilkového cukru

90 g polohrubé mouky

90 g solamylu

1 bal. kypřicí prášek do pečiva

Na náplň:

230 g kompotované broskve

500 g polotučného tvarohu

150 g moučkového cukru

1 bal. vanilkový cukr

citronová kůra z 1/2 ( nejlépe chemicky neošetřeného)

2 lžíce citronové šťávy

250 g smetana ke šlehání

250 g (40%) zakysaná smetana

1 balíček želatinového ztužovače za sudena ( Dr. Oetker )

100 ml kompotové šťávy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Klasicky vyšleháme těsto – vajíčka s cukrem do pěny, přidáme vlažnou vodu a už jen vařečkou přimícháme mouku smíchanou se solamylem a kypřícím práškem.
  2. Připravené těsto nalijeme na plech, který jsme vyložili papírem a upečeme při teplotě 180 stupňů po dobu 20 minut. Potom překrojíme na polovinu.
  3. Tvaroh, zakysanou smetanu, cukr a citr. šťávu a kůru utřeme do jednotné hmoty. Šlehačku vyšleháme do tuha v druhé misce. Zlehka ji přimícháme k tvarohové hmotě, přidáme i okapané ovoce. Promícháme.
  4. Šťávu, kterou jsme slily z ovoce nevylévejte, v ní připravíme ztužovač – řídíme se pokyny na obalu. Přidáme do krému, promícháme a můžeme navrstvit na jednu část těsta. Přikryjeme druhou částí a je hotovo.
  5. Do lednice na minimálně hodinku, aby to zatuhlo a podáváme.

Můj blog: Vaření s Tomem