Recept Kokosovo jahodový dort

Výborná kombinace kokosu, čerstvých jahod a k tomu trochu jiný krém je jistě to, což zaručuje, že vaše chuťové pohárky příjemně polechtá tenhle kokosovo jahodový dort. Určitě nepatří do kategorie zdravých, ale ten krém a jahody jsou opravdu skvělé. Autor: Adkas

SUROVINY

Těsto (2x):

4 ks bílky

4 PL kr. cukr

70 g kokos

2 PL hrubá mouka

1 lžička prášku do pečiva

špetka sůl

Žloutkový krém:

8 ks žloutky

1 l mléko

150 g kr. cukr

2 bal. vanilkový pudink

2 PL hladká mouka

2 lžičky vanilková esence

200 g máslo

1 bal. vanilkový cukr

40 g prášková šlehačka

60 g sušené mléko

Jahodová vrstva:

250 ml voda

2 bal. jahodový pudink

500 g jahody

100 g kr. cukr

Na ozdobení:

jahody

šlehačka

kokosové kuličky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve upečeme 2 těsta. Dno dortové formy vyložíme papírem (průměr 23 cm) a troubu vyhřejeme na 180 stupňů. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny, postupně přidáváme cukr a šleháme. Ručně vmícháme kokos smíchaný s práškem do pečiva a moukou. Takto připravené těsto navrstvíme na plech a upečeme. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 15 minut, sledujeme. Po upečení je těsto velmi křehké, pracujeme opatrně. Stáhneme papír a necháme na mřížce vychladnout.
  2. V mléce rozšleháme žloutky, přidáme pudinkový prášek, mouku, cukr a dobře zamícháme. Uvaříme za stálého míchání hustý pudink, který necháme vychladnout. Máslo vyšleháme s práškovou šlehačkou do pěny, přidáme sušené mléko a opět dobře vyšleháme. Přidáme esenci a postupně i vychladlý žloutkový pudink a šleháme.
  3. Jahody omyjeme, očistíme a odvážíme. Pár jahod můžeme odložit stranou a ostatní rozmixujeme. Přidáme vodu, cukr a jahodový pudinkový prášek. Za stálého míchání uvaříme hustý pudink, který rozdělíme na polovinu a ještě teplý natřeme na upečená a vychladlá těsta. Odložíme na 10 minut do mrazničky.
  4. Jahodová těsta vyjmeme z mrazáku, potřeme krémem a spojíme. Vrch ozdobit podle vlastní fantazie a alespoň na hodinu dát do chladničky ztuhnout.

Můj blog: Adkas-tastyfood