Už naše babičky vedeli ako si hravo podariť so špinavým kobercom a nikdy im to nerobilo žiadne problémy.

V dnešnej dobe prípravkov a chemikálií však sa už na to nejako pozabudlo a presne preto sme tu my s naším dnešným článkom, aby sme vám osviežili pamäť.

Spôsob je to úplne jednoduchý a potrebujete len pár ingrediencií!

Bez odborníkov a bez nákladných čistiacich prostriedkov dokážete behom pár hodín oživiť farbu a vyčistiť aj tie najodolnejšie škvrny.

Verte, že pomocou tejto metódy dostanete dole všetky nečistoty. 

Budeme potrebovať:

  • kýblik s vodou
  • bežný prací prášok
  • amoniak
  • kefu

Takto budeme postupovať:

  1. Do prázdneho vedra nalejte jeden liter vody. Do neho pridajte polievkovú lyžicu bežného pracieho prostriedku a amoniak, ktorý bežne zoženiete v lekárni. Všetko dobre premiešajte. Následne vezmite zmes, naneste na koberec a nechajte chvíľu pôsobiť. Okamžite uvidíte, ako sa voda farbí od toho, ako sa zbavuje nečistôt. Nikdy nezabúdajte na ochranné rukavice a otvorené okno, pretože amoniak je dosť silný.
  2. Teraz to bude chcieť trochu práce z vašej strany. Vezmite kefu a snažte sa čo najviac odstrániť škvrny. Vo chvíli, keď kefou všetko vyčistíte, koberec opláchnite čistou vodou.
  3. Ak sa jedná o kusový koberec, odneste ho von a nechajte uschnúť na slnku. Ak nie, musíte ho nechať poriadne preschnúť doma. Keď bude suchý, ľahko zistíte, či postup zafungoval tak, ako ste si priali.
  4. V prípade väčších plôch budete samozrejme potrebovať viac vody aj prostriedkov. Vysychanie asi nebude príjemné, ale ak si túto činnosť necháte na sparné leto, budete po ňom môcť chodiť veľmi skoro. Zároveň záleží aj na dĺžke chlpu, pretože čím je dlhší , tým dlhšie to bude trvať. Mali by ste sa ale týmto spôsobom zbaviť aj najväčších a nejzažranejších škvŕn bez pomoci odborníka.

Perfektné!

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: bestlj.ru/297446-Babushka-podelilas-proverennym-sposob-ochistit.html