Recept Jednoduchý kokosový dort

Pokud nejste velmi zručný při pečení, tak toto je ta správná volba upéct si něco sladkého. Jednoduchý kokosový dort, který bude určitě chutnat každému. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

120 g máslo

40 g moučkový cukr

120 g hořká čokoláda

4 ks žloutky

5 ks bílku

160 g kr. cukr

120 g polohrubá mouka

Náplň:

640 ml mléka

180 g kokos

90 g kr. cukr

30 g kukuřičný škrob

6 plátků želatina

360 ml smetana ke šlehání

Dále budeme potřebovat:

džem

kokos na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Máslo si vymícháme s moučkovým cukrem a žloutky do pěny. Čokoládu si rozpustíme nad párou a necháme ji mírně vychladnout. Bílky si vyšleháme s kr. cukrem do pěny.
  2. Když máme čokoládu studenou, přidáme ji k máslu a spojíme mixérem. Postupně přidáváme i mouku. Do takto vymíchání čokoládové hmoty jemně vmícháme vařečkou vyšlehané bílky.
  3. Připravenou hmotu navrstvíme do kulaté formy, kterou jsme si vystlali papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 170 stupňů po dobu cca 50 minut.
  4. Želatinu si připravíme podle návodu na obalu. Mléko si přivedeme do varu, přidáme cukr, kukuřičný škrob, připravenou želatinu a nakonec i kokos. Vaříme do zhoustnutí.
  5. Smetanu si vyšleháme a přimícháme ji do vychladlé kokosové směsi.
  6. Vychladlý korpus si rozřízneme na polovinu a naplníme připravenou kokosovou nádivkou. Mírně utlačíme a dáme do lednice ztuhnout nejlépe na celou noc. Vrch dortu potřeme džemem a posypeme kokosem. Dobrou chuť!
Příprava receptu Jednoduchý kokosový dort, krok 1
Příprava receptu Jednoduchý kokosový dort, krok 2
Příprava receptu Jednoduchý kokosový dort, krok 3
Příprava receptu Jednoduchý kokosový dort, krok 4