S největší pravděpodobností každý z nás sní o krásném, štíhlém a atletickém těle. Co kdybychom vám řekli, že se možné toho dosáhnout jen díky pár minutám pravidelného cvičení? Ano, záleží pochopitelně na tom, jak to s cvičením, váhou a jídelníčkem máte teď. Ale i dvouminutové cvičení vám může pomoci k pevnější postavě a lepší pružnosti. A přitom je neuvěřitelně jednoduché.

Na první pohled se může zdát, že je to příliš dobré na to, aby to byla pravda. Ale metoda, kterou vám představíme, vám může nabídnout zázraky a rychle posílit žaludek a zvýraznit jeho svaly. Tuto metodu využívají lidé po celém světě a je velmi oblíbená zejména proto, že skvěle funguje. Ptáte se, čeho všeho tím dosáhnete?

Sedy lehy jsou minulostí

Po mnoho let byly cviky jako sedy lehy podle hodně lidí jediné, díky kterým jste mohli dosáhnout plochého zadku a pevných svalů v oblasti žaludku. Odborníci ale již před několika lety zjistili, že jsou poměrně neúčinné a navíc jimi negativně zatěžujete svá záda. Místo toho, aby vám tento cvik pomohl, spíš vašeho zdraví škodí. Tzv. prkna jsou pro tyto účely mnohem lepší, účinnější a zdravější pro vaše záda i žaludek.

Efektivní zpevnění a tvarování celého těla

Tzv. prkno je jemný, ale přitom intenzivní způsob, jak tvarovat své tělo. Při cvičení v této poloze používáte všechny svaly. I ty, o jejichž existenci ani nevíte a obvykle se na ně zapomíná. Cvičení je velmi dobré také pro držení těla, protože zádové svaly jsou životně důležité pro jeho podporu. Pravidelným prováděním prkna se zlepší vaše rovnováha a držení těla.

Po pár dnech či týdnech sami poznáte, že chodíte i sedíte ve vzpřímené poloze. Pro narovnání zad a držení těla samozřejmě existuje mnoho jiných cviků. Jsou ale mnohem nudnější a zaberou spoustu času. Navíc trvá celé měsíce, než si všimnete nějakého rozdílu. Prkno je mnohem jednodušší, rychlejší a výsledky uvidíte téměř ihned. Musíte ho ale cvičit správně. Už žádná kulatá záda a vystrčené břicho. Vytvarujte si krásnou postavu během pár týdnů.

Jak cvik provádět správně?

Vyzkoušejte si velmi populární 28denní výzvu. Před začátkem se ujistěte, že cvik děláte správně. V opačném případě nebude fungovat správně a vy se nedočkáte kýženého výsledku. Navíc vás budou zbytečně bolet záda. Postup je poměrně jednoduchý, jen se musíte trochu hlídat. Podívejte se, jak na to:

  • Vždy si pohlídejte, aby byly lokty přímo pod rameny. Tak bude hmotnost rovnoměrně rozložena.
  • Páteř by měla být v přímé linii. Neměla by být do oblouku nahoru, ani se bortit dolů.
  • Břišní svaly držte zaťaté. Pomůže vám to udržet záda rovně a získáte maximální užitek z tohoto jednoduchého cviku.
  • Nohy dejte na šířku boků. Tak se vyhnete zbytečnému namáhání boků.

Neztratíte vůbec nic, můžete jen získat!

Přijměte tuto 28denní výzvu a sami uvidíte, jak rychle se vaše tělo začne formovat a jak se budete cítit. Výsledky samozřejmě neuvidíte druhý den, ale po měsíci pravidelného cvičení už ano. Ideální je udělat si fotografii před a po. Na tom nejlépe uvidíte postup. Poté sami zhodnotíte, jestli se vyplatí s tímto cvičením pokračovat, nebo ne. Hlavní je, abyste nepřepálili začátek. Začněte na 20 vteřinách a postupně se dostaňte až na 2 minuty. Každý šestý den si dejte pauzu. Jak začít?

  • Den 1 a 2 – 20 vteřin
  • Den 3 a 4 – 30 vteřin
  • Den 5 – 40 vteřin
  • Den 6 – pauza

V tomto směru postupujte den za dnem, až se dostanete na dvě minuty. Na 120 vteřin byste se měli dostat den šestnáctý. Poté se můžete držet dvou minut, anebo pokračovat dál. Uvidíte, jak se v pozici prkna budete cítit a co vám dovolí vaše tělo. Věřte ale, že den ode dne to bude lepší a lepší. Postup bude jasně viditelný a vás to bude úžasně motivovat, abyste ve své snaze setrvali.