Recept Ihned měkké medové vánoční perníčky

Neodolala jsem a včera jsem se pustila do vánočního pečení. Fantastické měkoučké medové perníčky s chutí skořice. Na zdobení ještě musím zapracovat, ale chuť je božská a o vůni ani nemluvím. Autor: Kvietok

SUROVINY

Perníčky:

200 g hladká mouka

80 g moučkový cukr

1 lžička prášek do pečiva

1 lžička skořice nebo perníkové koření (plochá lžička)

1 ks vejce

1 lžička kvalitní kakao

2 lžíce med

50 g máslo

Poleva:

1 ks bílek

120 g moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Neodolala jsem a včera jsem spustila vánoční pečení. Fantastické měkoučké medové perníčky s chutí skořice. Na zdobení ještě musím zapracovat, ale chuť je božská a o vůni ani nemluvím. 
  2. Do misky dáme prosátou mouku, moučkový cukr, kakao, vejce, prášek do pečiva a skořici.
Příprava receptu Ihned měkké medové vánoční perníčky, krok 1

3. V menším hrnci na mírném ohni rozpustíme máslo spolu s medem a přilijeme ho k sypké směsi. Promícháme vařečkou a vznikne řidší těsto, které odložíme do lednice na 1 celý den. Těsto ztuhne a super se s ním pracuje. Je jemné, měkoučké a vůbec se netrhá.

Příprava receptu Ihned měkké medové vánoční perníčky, krok 2
Příprava receptu Ihned měkké medové vánoční perníčky, krok 3
Příprava receptu Ihned měkké medové vánoční perníčky, krok 4

4. Na pracovní desce rozválíme těsto na plát silný cca 0,5 cm (pokud máte raději hrubší, těsto rozválejte na hrubší plát) a pomocí formiček vykrojíme různé tvary, které ukládáme na papírem vyložený plech. Při zpracovávání těsta si pomáháme hladkou moukou. Těsto se vůbec nelepí, netrhá a je krásně jemné.

Příprava receptu Ihned měkké medové vánoční perníčky, krok 5

5. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů 5 minut. Já jsem měla tenčí perníčky, ale když pečete tlustší, nechte je o minutu, dvě péct déle. Nenechávejte je však péct velmi dlouho, jinak ztvrdnou a budou hořké.

6. Ihned po vyjmutí z trouby je potřeme bílkem a necháme na rovné ploše vychladnout.

7. Moučkový cukr s bílkem vymícháme metličkou do hladké hmoty. Já osobně nepoužívám při šlehání polevy mixér, ale pouze metličku, aby mi nevznikly vzduchové bubliny, které pak způsobí praskání polevy. Když vyšlehám ručně, poleva po ztuhnutí nepraskne. A můžeme zdobit sáčkem nebo stříkačkou. :)

Příprava receptu Ihned měkké medové vánoční perníčky, krok 6
Příprava receptu Ihned měkké medové vánoční perníčky, krok 7