Co může oko potěšit více, než krásné a zdravé růže na Vaší zahradě? Abyste mohli i Vy zakořenit každou růži, ukážeme Vám dnes geniální způsob zvaný burrito. Název si tento způsob vysloužil díky tomu, že v jedné fázi procesu se obalená růže podobá mexické misce.

Díky této famózní metodě budete mít růži za pár dnů připravenou na zasazení do zahrady. Vyzkoušejte tento fantastický způsob řízkování i Vy. Výsledek Vás mile překvapí, a tuto metodu si zamilujete. Je fantastická.

Tipy na pěstovaní růží

  1. Řízkování provádějte na jaře. Potřebujete řízky 20 cm dlouhé, a musejí mít několik pupenů. Řízky musí mít tloušťku nejméně 0,5 cm, aby poskytovaly dostatek živin pro tvorbu kořenů a květů. Tenké řízky mohou také vyklíčit, ale nejčastěji se tak nestane.
  2. Než řízky zpracujete metodou burrito, tedy zabalením do novin, musíte se ujistit, že žádné stonky nejsou poškozené, nebo uhnilé. Poté řízky zpracujte regulátorem růstu. Ten si můžete koupit, nebo připravit doma tak, že nasekáte mladé výhonky vrby a zalejete vroucí vodou.
  3. Nyní je čas přejít na nejdůležitější fázi. Vložte 5 – 7 řízků do svazku a zabalte je do 2 – 3 vrstev novinových nebo papírových ručníků. Navlhčete je vodou, zabalte je do plastového sáčku a vložte je na tmavé místo. Je velmi důležité, aby řízky byly udržovány při teplotě 14-18 ° C. Pokud je teplota vyšší, kořeny vyschnou, a pokud je nižší, jednoduše nebudou klíčit.

4. Po 3 týdnech vyjměte a pečlivě zkontrolujte řízky. Podívejte se, zda se vytvořily kořeny a výhonky. V případě potřeby noviny trochu navlhčete, zabalte řízky a vložte je zpět do sáčku.

5. Když se objeví kořeny a výhonek je zcela zformován, nejprve zasaďte řízky do země. Jeden po druhém do sklenic nebo květináčů tak, aby horní pupeny byly nad úrovní země. Vytvořte parní lázeň zakrytím nádoby nebo květináče plastovým obalem.

6. Poté přeneste výhonky na místo v bytě, kde je teplota 23-25 ° C.

7. Po vyklíčení můžete bezpečně růže přesadit.

Sdílejte tenhle geniální triky na pěstovaní růží i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info