Orchidej je opravdu nádherná květina! Mnohé ženy je roky pěstují doma a s láskou se o ně starají. Bohužel ne každému se daří vypěstovat bohaté květy plné barev, které orchidej měla po koupi v obchodě. Často se potom stávají stálou zelenou dekorac našich domovů. To je ale velká škoda, nemyslíte?

Orchidej

Orchideje jsem si zamilovala, ale v poslední době jejich již nepěstuje v květináčích, ale ve skle a kombinuji svou oblíbenou květinu se sukulentní a jinými rostlinami. A řeknu vám, vypadá to úžasně!
Nápad se smíšenou výsadbou orchidejí s jinými rostlinami jsem uviděla u mé kamarádky, která je květinářka. O této metodě se dozvěděla na květinové výstavě v Belgii.
Dnes budeme s vámi sdílet kopec zajímavých nápadů. Seznamte se tedy s 10 inspirativními idejemi kompozic orchidejí ve smíšené výsadbě.

Tato vypadá jako svérázná velká kytice, z níž nelze spustit oči.

Kombinace se sukulenty

Orchideje vedle sukulentů a zelených rostlin vypadají velmi působivě, ne?

Přírodní materiál

Odteď pěstuji tyto krásky už jen takto!

Zavlažení a péče

Neskutečně se mi líbí kompozice s orchidejemi. Vyžadují instalaci systémů na hnojení, zavlažování a ventilaci, ale s jiným způsobem pěstování nelze porovnat.

Odrůdy orchidejí

Orchideje se mohou pochlubit záviděníhodnou odrůdou. Zatímco oblíbeným druhem víte přizpůsobit podmínky v místnosti, vzácnější odrůdy těchto květin vyžadují velmi specifické prostředí. A nejjednodušším způsobem je pěstovat náročné druhy orchidejí v floráriách.

Jednoduše nádhera!

Vhodný květináč

Pamatujte, že při vysazování takových kompozic musíte zvolit vhodnou nádobu. Zvláště pokud jde o florárium!

Perfektní dárek

Takové kompozice mohou být skvělým dárkem, který potěší dlouhou dobu.

Mini-orchideje

Při vytváření tohoto druhu kompozic věnujte zvláštní pozornost mini-orchidejím. Tyto rostliny, zpravidla nerostou v čisté kůře, jako většina standardních orchidejí phalaenopsis, ale v jakémsi hustém mechovém polštáři.

S tím jsou spojeny zvláštní pravidla pro pěstování miniaturních orchidejí.

Mix orchidejí

Jak vidíte, jedna orchidej je krásná, ale mix orchidejí vypadá ještě krásnější!

Sesbírejte své oblíbené rostliny a vytvořte z nich úžasné kompozice. Jsem si jistá, že při pohledu na takovou krásu zůstanou všichni vaši příbuzní a hosté v úžasu!