Recept Fantastický kokosový cheesecake s čokoládovou pěnou

Fantastický kokosový cheesecake s čokoládovou pěnou na vrchu. Osvěžující díky citrónové šťávě, která se přidává do kokosové nádivky.

SUROVINY

Budeme potřebovat:

250 g kulaté piškoty nebo sušenky

120 g máslo

2 lžíce kr. cukr

500 g tvaroh

400 g bílý řecký jogurt

3/4 poháru kokos

3/4 poháru moučkový cukr

4 ks vejce

1 bal. vanilkový pudink

1 ks citron – šťáva

Čokoládová pěna:

200 g hořká čokoláda

2 lžíce kakao

3 lžíce moučkový cukr

500 ml smetana ke šlehání

2 lžičky želatina

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky nebo piškoty pomocí mixéru rozmixujeme na prášek, přidáme rozpuštěné máslo a cukr. Promícháme a navrstvíme na dno kulaté formy na pečení. Odložíme do lednice a připravíme si kokosovou a čokoládovou vrstvu.
  2. Tvaroh utřeme s jogurtem a cukrem, přidáme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vyšleháme. Přidáme pudinkový prášek, kokos, šťávu z jednoho citronu a navrstvíme na těsto. Dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 165 stupňů cca 60-70 minut (pokud se střed trochu třese, nevadí – ztuhne). Vyjmeme a necháme vychladnout.
  3. Tmavou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni, přidáme cukr a kakao. Utřeme do hladka a necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky a přidáme nabobtnanou želatinu (připravíme podle návodu na obalu). Když čokoláda vychladla vařečkou ji přimícháme k šlehačce a navrstvíme na kokosovou vrstvu. Odložíme do chladničky ztuhnout.

Zdroj: Mymankitchen