Recept Famózní smetanový dort s Eclair kuličkami

Vynikající sladké potěšení, které jsem připravovala na rodinnou oslavu. Odpalovaného těsta se každý bojí, že po upečení splaskne a nebude krásná dírka na nastříkání krému, ale tento recept se vám zaručeně podaří. Já ho dělávám pořád, tak jsem ho použila i na tento dort, který nejen vypadá fantasticky, ale ještě i dokonale chutná. Každý kdo ochutnal chtěl recept, aby si ho uměl připravit i doma :) Není to příliš přeslazený zákusek a samozřejmě suroviny si můžete upravit i na menší formu a umím si ho dokonce představit i přes léto, kdyby ho dala rovnou i do mrazáku. Autor: Karambola

SUROVINY

Těsto:

250 ml voda

125 g máslo

150 g hladká mouka

1 lžíce moučkový cukr

špetka sůl

4 ks vejce

Krém do kuliček:

600 ml mléka

150 g moučkový cukr

2 bal. čokoládový pudink

375 g máslo

50 g čokoláda

Smetanový krém:

500 ml smetana ke šlehání

4 bal. vanilkový cukr

720 g zakysaná smetana

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si kulatou formu na pečení, kterou vyložíme potravinářskou fólií. Použila jsem formu o průměru 23 cm.
  2. Nejdříve se pustíme do přípravy odpalovaného těsta. Vodu nalijeme do hrnce, přidáme máslo, cukr, špetku soli a necháme přejít varem. Když hmota vře (máslo se samozřejmě rozpustilo) přidáme mouku a mícháme. Mícháme, dokud se hmota nespojí do kuličky a odlepuje se od dna a stěn hrnce. Odstavíme a necháme mírně vychladnout.
  3. Do mírně vychladlé hmoty přidáme vajíčka. Vajíčka přidáváme postupně, jedno po druhém, nikdy ne najednou.
  4. Vyšlehanou hmotu přendáme do cukrářského sáčku a odstřihneme konec. Na papírem vyložený plech stříkáme malé kuličky, které dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme na 180 stupňů cca půl hodinu (sledujeme). Během pečení troubu neotvíráme, jinak nám kuličky spadnou. Upečené necháme vychladnout na plechu.
  5. Klasickým způsobem uvaříme pudink, odstavíme a do horkého přidáme na kousky nalámanou čokoládu, kterou mícháním rozpustíme. Necháme vychladnout (můžete přikrýt potravinářskou fólií, aby se nevytvořila hrubá kůrka) a přidáme máslo. Mixérem vyšleháme hladký krém, který přendáme do cukrářského sáčku a naplníme kuličky. Nejdříve špejlí uděláme malou dírku a pak stříkáme krém.
  6. Smetanu na šlehání spolu s vanilkovým cukrem vyšleháme dotuha a přidáme ji ke zakysané smetaně. Promícháme, vhodíme všechny naplněné kuličky a promícháme.
  7. Takto připravenou hmotu můžeme postupně navrstvit do formy. Zakryjeme fólií nebo alobalem a odložíme nejméně na celou noc do chladničky. Je lepší když to postojí i 24 hodin, tehdy se dort krásně krájí. Vrch můžete ozdobit podle vlastní fantazie.
Příprava receptu Famózní smetanový dort s Eclair kuličkami, krok 1