Recept Docela obyčejný krémeš

Velmi jsem zvažovala, zda vůbec přidám tento recept. Krémeš jsem nepekla ani nepamatuji kdy. Nic lepšího mi nemohlo napadnout. Vidět spokojeně vyfukovat mého manžela je pro mě největší odměna. “Vidíš, tohle je zákusek a ne ty vydumaniny co pečeš.” No odpadla jsem. Naštěstí na opravdu, jen v mé mysli. Trochu mi změnil manžel mé plány pečení, no ale co neuděláte pro spokojenost vašich nejbližších. Autor: Adkas

SUROVINY

Základ:

2 x 370 g listové těsto

Náplň:

1 l mléko

3 bal. zlatý klas nebo vanilkový pudink

3 ks vejce

200 g kr. cukr

1-2 lžičky vanilková esence

špetka sůl

Dále:

1 bal. šlehačka

moučkový cukr na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Listové těsto jsem koupila už rozválené, to jsem rozvinula a uložila i s papírem na plech. Propícháme vidličkou a upečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 st. asi 10 minut.
  2. Druhé těsto rozměříme na stejné části a překrojíme ho na čtverce. V mém případě čtverce 8×8 cm a tři řádky po 5 ks.
  3. Pokrájené čtverce upečeme stejně jako první plát. Zatímco těsto chladně v mléce metličkou rozšleháme zlatý klas nebo pudink, žloutky, vanilku, cukr a za stálého míchání uvaříme pudink. Bílky vyšleháme se špetkou soli na tuhý sníh. Ještě do horkého pudingu vmícháme tuhý sníh z bílků. Dobře promícháme, dokud se nám obě hmoty spoje.
  4. Pudink vylijeme na těsto a rozetřeme ho. Necháme úplně vychladnout.
  5. Šlehačku vyšleháme dotuha. Do šlehačky lze přidat i moučkový cukr, jak vám chutná. Natřeme na vychladlý pudink a na vrch uložíme čtverce z listového těsta.
  6. Poprášíme moučkovým cukrem. Je výborný pořádně vychlazený z chladničky.

Můj blog: Adkas-tastyfood