Recept Čokoládové Truffle v jahodovém prášku

Tyto truffle jsou výborné a ovocný cukrový pudr jim dodává zajímavou chuť. Velmi jednoduché na přípravu a jemná starorůžová barva jim přidává na atraktivním vzhledu. Na tyto truffle jsem použila lyofilizované ovoce – jedná se o 100% přírodní surovinu, která si díky systému lyofilizace (proces zamrazování a sušení) zachovává původní formu a tvar. Je to vlastně odstranění vody ze zamrzlých produktů, jednoduše řečeno je to vlastně ovoce mrazem sušené. Autor: Adkas

SUROVINY

Základ:

200 g hořká čokoláda

100 g mléčná čokoláda

1-2 PL likér Amaretto

125 g mascarpone

Obal:

4 PL lyofilizované ovoce

4 PL moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nad párou rozpustíme čokolády, necháme je vychladnout. V misce rozmícháme mascarpone, přidáme likér a promícháme. Postupně zašleháme rozpuštěnou a vychladlou čokoládu. Přikryjeme fólií a odložíme do chladničky ztuhnout. Necháme pouze do chvíle, dokud z hmoty můžeme pomocí malé lžičky tvarovat truffle ve velikosti vlašského oříšku.
  2. Lyofilizované jahody jsem jednou viděla v obchodě Mark and Spencer, ale tehdy jsem je nekoupila. Teď jsem se zahrála na Popelku a nasbírala jsem je z corn flakes.
  3. Jahody rozmixujeme i s moučkovým cukrem (použila jsem mlýnek na kávu).
  4. Čokoládové truffle obalujeme v ovocném prášku. Držíme je v ledničce a před podáváním necháme chvilku odstát při pokojové teplotě.

Můj blog: Adkas-tastyfood