Určitě jste se již nejednou přesvědčili o tom, že mnohé věci mají široké spektrum využití.

A dnes si povíme něco o tom jak lze využít obyčejnou zubní kartáček.

Budete se divit proč jste na to nepřišli již dříve. Řekneme vám, jak z tohoto malého předmětu můžete udělat mnoho různých užitečných pomůcek. Jistě po tomto už více nebudete vyhazovat staré zubní kartáčky. Umí vyčistit nejen zuby.

Tipy pro domácnost

Každý ví, že zubním kartáčkem můžete snadno vyčistit i těžko-dostupná místa. No můžete to udělat ještě pohodlnější: podržte ji pár sekund nad ohněm, ohněte a hotovo. Čistěte pohodlnější!

Nemůžete se zbavit plísně ?

Pak je tento trik právě pro vás. Odřízněte z kartáčku ručku, aby vám zůstala pouze hlavička se štětinkami a tu připojte k vrtačce. Štětka tak kvalitně vyčistí všechny nečistoty a navíc snadno a rychle.

Zubní kartáček můžete použít i na vytvoření účesů. Ale ještě lepší je to, že s ní lze snadno zahladit do všech stran vyčnívající vlasy, které kazí celý vzhled účesu. Jednoduše postříkejte štětku lakem nebo na ni naneste gel na vlasy.

Háčky na háčkování jsou mnohem pohodlnější s držadly. Pletení jde jako po másle a ruce se tak brzy neunaví. Vezměte starý háček, pořádně ho rozehřejte nad ohněm a vložte do plastové rukojeti zubního kartáčku. Háčkování tak bude mnohem jednodušší.

Zubní kartáček také můžete použít na úpravu obočí a rozčesání řas.

A také jí můžete barvit vlasy. A to bez problémů – ručíme za to!
Pokud se chystáte zubní kartáček používat pro kosmetické účely nezapomeňte ji dezinfikovat. Použijte k tomu ledajaký antibakteriální sprej. Například i chlorhexidin je vhodný.

Chcete-li kartáček zase použít k čištění takových malých měst jako je filtr fénu nebo klávesnice, pomůže vám pokud si zjemníte štětinky. Jen zubní kartáček nechte pár minut ve vroucí vodě.

Podívejte se na video: