Abyste si mohli i ten největší úklid zredukovat na minimum snahy, času i úsilí, přinášíme Vám dnes rovnou sedm geniálních tipů. Seznámíme Vás s famózními řešeními, které úklid zjednoduší geniálním způsobem.

Tyto tipy na rychlý a efektivní úklid si zamilujete. Výsledek Vás mile překvapí a pravidla rychlého úklidu si taktéž zamilujete. Jsou velkou pomocí a neobejdete se bez nich. Jistě využijete alespoň jeden z uvedených tipů.

Tipy čištění domácnosti

 1. Mřížky sporáku
  Vložte je na 12 hodin do uzavíratelného sáčku, naplněného vodou a 3 lžícemi čpavku. Roztok odstraní všechen tuk a mastnotu.
 2. Čištění oken
  Spodní část rámu okna zasypte jedlou sodou. Poté ji zastříkejte rozprašovačem, ve kterém je ocet s vodou v poměru 1:1. Rámy poté vykartáčujte.
 3. Čištění skvrn 
  Lžíce sody a 1/3 sklenice octa, plus horká voda a lžíce pracího prostředku. Tento roztok vyčistí skvrny na sedačce a zároveň ji osvěží. Pohovku také můžete posypat jedlou sodou a poté vysát.
 4. Čištění koberce
  Znečištěné oblasti na koberci velmi dobře otřete, abyste odstranili veškerou vlhkost. Posypeme skvrny jedlou sodou a necháme 10 minut působit. Poté koberec vysajte

5. Čištění spárů
Spáry vyčistíte jedlou sodou a octem. Nechte chvíli působit a poté opláchněte vodou.

6. Čištění mikrovlnky
Mikrovlnku napařte sklenicí vody a pár lžícemi octa. Po ukončení ohřívání nechte sklenici v mikrovlnce ještě 15 minut. Poté vše omyjte houbou.

7. Čištění šperků
Vezměte velkou nádobu a vyložte ji alobalem. Nalijte do ní horkou vodu. Přidejte ½ šálku soli a ½ šálku jedlé sody. Namočte stříbrné předměty do roztoku na 30 minut. Poté je opláchněte a otřete měkkým suchým hadříkem – všechny skvrny zmizí.

Sdílejte tenhle geniální triky na čištění domácnosti i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info