od Ludmila

Vyčistěte vzduch pomocí těchto 5 pokojových květin

Pokud hledáte dobrou alternativu k čističkám vzduchu, pak je tento článek právě pro vás. Jak víme, některé čističky vzduchu nedokážou vyčistit vzduch dokonale, ale existuje několik úžasných přírodních řešení tohoto problému.

Těchto pět kyslík produkujících pokojových květin je přesně to, co potřebujete ke svěžejšímu a čistějšímu ovzduší.

  1. Chryzantéma

Chryzantéma je krásná rostlina, která vám přináší nejenom fyzický, ale i emoční užitek, který pramení už jenom z vlastnictví tak pozitivní květiny. Tato rostlina dokáže také odfiltrovat benzen, který se nachází v čisticích prostředcích, plastech, lepidlu a barvách.

  1. Břečťan

Podle agentury NASA provedené studie prokázaly, že břečťan je vlastně tou nejlepší rostlinou na čištění vzduchu díky jeho schopnosti absorbovat formaldehyd. Tato rostlina dokáže zmírnit problémy alergiků a astmatiků. Bylo ověřeno, že břečťan dokáže odstranit 94% vzduchem přenášených usazenin a 78% vzduchem přenášených plísní za méně než 12 hodin.

  1. Tchýnin jazyk

Podle agentury NASA bylo prokázáno, že tato rostlina omezuje příznaky podráždění očí, výskyt bolestí hlavy a symptomy dýchacích potíží.

  1. Palma Areka

Palma Areka je známa jako velmi oblíbená kancelářská a pokojová rostlina. A to díky jejím přírodním schopnostem čistit vzduch kolem sebe, nenáročného pěstování a schopnosti zvlhčovat vzduch. Dále odfiltrován benzen, trichloretylen a formaldehyd.

  1. Aloe vera

Egypťané tuto rostlinu díky její odolnosti nazývali “rostlinou nesmrtelnosti “. Aloe je úžasná rostlina, která dokáže zmírňovat zánět, popáleniny a léčit jizvy. Pomáhá také odstraňovat chemikálie jako benzen a formaldehyd a v noci může i snižovat hodnoty oxidu uhličitého.

Snad tyto informace nabízejí dobrý přehled přírodních čističek vzduchu.