Ak chcete pripraviť tortu, ale nepáči sa Vám žiadny recept, všetky sú moc pracné, alebo nemáte doma potrebné suroviny a nestihnete už navštíviť obchod, je tu vždy riešenie. Pripravte tortu podľa seba.

Existuje mnoho receptov na tortové korpusy z niekoľkých ingrediencií. Čo však urobí každú torta lahodnou, je nadýchaný a jemný krém. Skúste použiť niektorý z nasledujúcich receptov na základné tortovej krémy.

Čokoládový krém

Do 250 gramov rozpusteného masla pridajte 120 gramov nakrájanej čokolády. Vmiešajte 150 g práškového cukru, 1 žĺtok a všetko premiešajte.

Čokoládový krém s vanilkou

Zmiešajte 125 g rozpusteného masla sa 3 žĺtky a 125 g vanilkového cukru. Pridajte 3 lyžice čokolády, roztavenej v teplej vode a všetko premiešajte.

Žĺtkový krém s čokoládou

Zmiešajte 200 g práškového cukru sa 6 žĺtky a 6 štvorčeky strúhanej čokolády. Po ochladení pridajte 200 gramov masla. Premiešajte do hladka.

Čokoládový krém so smotanou

Rozpustite 80 g čokolády vo vodnom kúpeli a zmiešajte so 400 g vanilkového cukru a smotanou na šľahanie. Premiešajte do hladka a nechajte v chladničke.

Kávový krém

Zmiešajte 125 ml kávy sa 6 žĺtkov 150 g cukru a 10 g škrobovej múky. Ohrev vo vodnom kúpeli a po ochladení vmiešajte 200 g masla.

orechový krém

Zahrejte 80 g práškového cukru s 80 g orechov a mierne opražte. Potom pridajte maslo, smotanu na šľahanie, roztavenú čokoládu a nakoniec 3 lyžice silnej kávy. Dobre premiešajte.

Prajeme Vám dobrú chuť!

Teraz si už len vybrať obľúbenca 🙂

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: ketkes.com