Pro mě jednoznačně nápad s WAU efektem. Sklo jako nové a žádná extra práce ani špinavé houbičky či hadříku. Zkuste a uvidíte sami.

Je to skutečně tak, že ty nejlevnější a nejjednodušší řešení jsou nejlepší.

Zkusila jsem a fakt to funguje. Moje trouba v pronajatém bytě byla čistá hrůza a to nemluvím o uvnitř, které bylo relativně v pořádku, ale o dvířkách. Přes sklo již téměř nebylo vidět, předpokládám, že se tam muselo něco rozlít a bohužel už nebyla vůle dát to do pořádku. Tak jsem se do toho pustila podle jednoduchého návodu z televizního pořadu určené na domácí zlepšováky. Je to super levné, super jednoduché a super účinné. Výsledek hovoří sám za sebe a co je nejlepší, nepotřebujete k tomu žádnou houbičku ani drátěnku – jen 3 věci a máte klid.

Od začátku čištění to zabralo jen 4 minuty

Když jsem se pustila do samotného čištění, opravdu to zabralo jen 4 minuty. Takže pro mě zatím nejrychlejší způsob a bez špinavé houbičky, hadry či slepené drátěnky.

Bála jsem se, že alobal dvířka poškrábe, ale není tomu tak. Uvidíte sami při prvních pohybech. Takže na dvířka jsem nalila asi 1/2 šálku horké vody a celou jsem zasypala sodou. 30 sekund jsem nechala působit a pak jsem si z alobalu udělala kulku akorát do ruky, kterou jsem začala čistit. Žádné tlačení na povrch – jen velmi jemně jsem začala kruhovými pohyby procházet po skle. uvidíte sami, jako všechny nečistoty scházejí a doslova mizí z povrchu dvířek. Pokud máte dvířka špinavé opravdu velmi, pak postup zopakujte ještě jednou, ale mělo by to stačit i 1x. Zbytky sody setřeme papírovými utěrkami a trochou vody. To je všechno, je to levné a přírodní!

Jak vyčistit dvířka sporáku uvnitř

Našla jsem tento zajímavý patent a možná mnozí ani nevědí, že ho na troubě mají. Pokud nemáte takový typ sporáku, pak musíte dvířka klasicky odšroubovat.

Jak čistím vnitřek trouby?

Nepoužívám čpavek ani jiné smradlavé chemie, stačí vám obyčejný prášek do pečiva.

Potřebujeme:

  • 150 ml studené vody
  • 2-3 bal. prášku do pečiva
  • Keramickou mísu na pečení
  • Trochu octa (dávám od oka)

Postup:

Vše smícháme v míse a jednoduše dám do trouby při teplotě 100 stupňů (ideálně dejte hned po pečení, trouba vám nevychladne). Nechám asi 30-45 minut a pak jen lehce setřu stěny – směs krásně vše změkčí a jde to jedna radost-bez drhnutí. Toto praktikuji, pokud když potřebuji vygruntovat celou kuchyni před svátky.